Kalori Yakmanın Kolay Yolları

Kalori Yakmanın Kolay Yolları

diyet yaparken kilo vermeyi sağlayan en önemli şey kalori yakmanızdır. sabır ve kararlılık ile diyetinize devam ederken kalori yakmanızı keyifli hale getirecek bilgiler sizler için hazırlandı.

Bu beslenme yöntemini alışkanlık haline getirirseniz her zaman sağlıklı ve fit kalabilirsiniz.

Elinizi abur cubura değ il, suya uzatın. iştahınızı yatıştırmanın elinizdeki en ucuz, en emniyetli yolu bu

Dolaplarınızı boş tutun. Hem paradan hem de sizi caydıracak şeylerden tasarruf etmiş olursunuz. Etrafınızdaki yiyecek çeşitlerini azaltmanız sizi gereksiz yere atıştırmaktan alıkoyar.

ilham verici bir şeyler yapın. Kilo verdiğinizde giymekten büyük keyif alacağınız bir elbiseyi buzdolabı nızın kapağına yapıştırıp kendinizi teşvik edebilirsiniz.

baharatlar ı istediğiniz gibi kullanın. Araştırmalara göre, zencefil, kırmızı biber, pul biber gibi baharatlar ve bunlar ile yapılan soslar vücudunuzun yağ yakma kabiliyetini %25 oranında artırabilir.

Kilo vermek için uyuyun. Uykunuzu yeteri kadar almanız, daha çok enerji elde etmek için yemek yemenizi engeller. Yapılan son bir araştırmaya göre, yeterince uyuyan bir kadının metabolizması %40 oranında artmaktadır.

Gece mutfak ziyaretlerine bir son verin. Araştırmacılar karanlık odaların ve gecenin karanlığının bizi daha fazla yemeye sevkettiğini belirtiyorlar. Yatağa bir saat erken girmeyi deneyin. Evinizde daha neşeli, parlak ışıklara yer verin, hem daha mutlu olacak hem de daha az atıştıracaksınız.

Kahvaltıyı kesinlikle aksatmayın. gün için gereken enerji yakıtınızı almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar.

Doğru bir biçimde atıştırın. Sert bir şeker 20 kalori civarındadır, tüketme süresi 20 dakikaya kadar çıkabilir. 400 kalori içeren bir dondurma külahı ise on dakikaya kalmadan midenizde olur.

içinizden çılgınca yemek yemek geliyorsa, size kendinizi iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.

yeşil çay için. isviçre Üniversitesi’nde yürütülen araştırma sonuçlarına göre, yeşil çay içmek vücudun yaktığı kalori miktarını artırıyor. Günde üç fincan tüketmeye çalışın.

Yediğiniz şeye yoğunlaşın. TV izlerken, bir şeyler okurken, ders çalışırken veya e-mail’lerinizi cevaplarken yiyecekleri gözünüzden uzak tutun.

Dışarı çıkın. Günde en az yirmi dakikanızı dışarıda oturarak veya yürüyerek geçirin. güneş ışığı içinizdeki yeme istediğini kontrol etmenize yardımcı olur.

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …