ışın Karaca Hayatı

ışın Karaca Hayatı? ışın Karaca Kimdir?

ışın Karaca Hayatı? 7 Mart 1973 tarihinde Londrada doğan ışın Karaca ilk günden olmasa bile çocukluğundan bu yana şarkı söylüyor. Öğrencilik yıllarında başladığı müzikal çalışmalarına, Londra ıV King Edward Okulu ingiliz Dili ve Edebiyatı, Tiyatro bölümünde okurken de devam etti

ışın Karaca Hayatı

Müzik onun hayatında hep vardı, ama hayatının seyrini tek bir gecede değiştirebileceğini kendisi bile tahmin etmemişti. Kıbrısta restoran işleten annesinin yanına tatil amacıyla gittiğinde, şarkı söylemeyi çok sevdiğini bilen annesi onu sahneye davet etti. ışın, her zamanki gibi, eşsiz sesiyle harika şarkılar söyledi ve olanlar oldu. O gece başlayan tesadüfler, ışının kısa bir süre içinde sahnelere çıkmasına kadar devam etti. Önceleri hobi olarak başlayan bu iş, bir anda onun yaşam tarzı haline geldi ve ışın, Kıbrıstan istanbula yatay geçiş yapmaya karar verdi.

Bugüne kadar çeşitli müzisyenlerle ve gruplarla çalışan ışın, pek çok albümde vokal yaptı, onlarca dublaj ve jingle çalışmasında yer aldı. 1999 yılında kurulan Panic Attack grubunda vokalistlik yapması, 1999 ve 2000 Eurovizyon Türkiye Finallerine katılması, 1999 Altın Güvercin Yarışması bütün dallarda birincilik kazanması, ışının başarılı müzik kariyerinin ilk basamaklarını oluşturdu. Ancak, ışın için belki de en önemlisi, gerçek bir ustaya, Sezen Aksuya 1997 yılından bu yana vokalistlik yapıyor olması…

Sezen Aksunun ve birçok değerli müzisyenin imzasını taşıyan ışın Karacanın ilk albümü Anadilim Aşk Power Records etiketi ile piyasaya çıktı. Albümün dağıtımı Universal Müzik tarafından yapılmaktadır. Albümdeki 12 şarkıdan 10unun söz ve müzikleri Sezen Aksuya diğer 2 şarkının sözleri Ali ilyasa, müzikleri ise yine Sezen Aksuya ait. ışının ilk klip tercihi ise, albümün de açılış parçası olan Tutunamadım.

Üç yıllık bir çalışamanın ürünü olan ve 2004 senesinde çıkan içinde Aşk Var albümü ile dinleyicileriyle kavuşan Karaca,müzik dünyasına eşsiz sesiyle geri döndü.

Değişmek Her gün yeni bir gündüre inanarak uyanmak, anlamak, anlamaya çalışmak. Olabilirsem, böyle bir şarkıcı olmak istiyorum diyen ışın Karacanın, böyle bir şarkıcı olacağı ve kendine has bir dinleyici kitlesi edineceği kesin.

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …