Ana Sayfa / Bayanlara Özel / Hamilelikte Egzersiz Yapılmalımıdır

Hamilelikte Egzersiz Yapılmalımıdır

Hamilelikte Egzersiz Yapılmalımıdır

Hamilelik döneminde annenin gücünü, esnekliğini ve dayanımını koruması gerekmektedir. egzersizler sayesinde rahat bir hamilelik dönemi geçirilebilir. Egzersizler, doğumdan sonra da annenin daha kolay iyileşmesine ve kendine gelmesine yardımcı olur. egzersiz yapan ve komplikasyonu olmayan anne adaylarının daha rahat bir hamilelik dönemi geçirdiği bilimsel çalışmalarda gösterilmiştir.

egzersiz, hamilelik döneminin fazla kilo, el ve ayak terlemeleri, bacak krampları, uykusuzluk, kabızlık, varis ve yorgunluk gibi ortak problemlerinin de azalmasına yardımcı olur.

iyi düzenlenmiş egzersiz programı post ürün korunmasını sağlar dolayısı ile bel ağrılarının oluşmasını engelleyici rol oynar, karın içi basıncın yayılımını düzenler.

Hamilelik Egzersizleri Programı
Amaç

Zindeliklerini korumak ve hamilelik döneminin etkilerini azaltmak isteyen hanımlara güvenli bir ortam sağlamak Egzersiz programından beklentileri belirlemek Anne adayları için sosyal bir ortam, dayanışma, deneyim paylaşımı ve cesaret sağlamak Anne adaylarını egzersiz bağlantılı olarak hamilelik, doğum ve doğum sonrası iyileşme konularında bilgilendirmek Katılımcıların zindeliğini korumak Anne adaylarının kendi vücutlarında meydana gelen değişimlere uyumunu kolaylaştırmak

Programın Kapsamı
Postürün korunması
Vücudu tanıma
Kardiyak kapasitenin artırılması
Esneme
Denge eğitimi
Gevşeme

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir ? Nasıl Yapılır ? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir …