Hamilelikte Alınan Kilolar

Hamilelikte Alınan Kilolar

Doğum sonrası ilk haftada hemen, hemen 6 kilo verirsiniz. Bu kilo bebeğin ağırlığı ve de suyudur. Hamileliğiniz süresince 12 kilo aldıysanız hamilelik öncesi formunuza ulaşmanız zor olmayacaktır. Altı hafta içerisinde rahim eski boyutuna dönecek ve de vücuttaki fazla suyun tümünü atacaksınız. Bu süre içerisinde dengeli beslenirseniz, tatlılara yenik düşmezseniz, 1-2 kilo daha verip hamilelik kilolarından kurtulursunuz. Lohusalığın bitiminde 4-5 kilo fazlalığınız kalacaktır. Gerçekte bu kilolarınızı 9 ay içerisinde azar, azar aldınız. O yüzden vermek içinde kendinize 9 ay zaman verin.

Doğum sonrası kilo verme yolları; Yemiş olduğunuz Karbonhidrat grubundaki besinlerinizi sayınız. Gün içerisinde 8 porsiyonu geçmeyiniz. Dengeli olarak beslenin. Her tür besini yiyin. Kalsiyum içerenler, karbonhidratlar, proteinler, sebzeler ve meyveler.Besinlerinizi seçerken dikkat edin. Tatlılardan, hamur işinden ve de abur cubur dan uzak durmaya çalışın. Tatlı krizinizi kuru ya da taze meyvelerden sağlayın.

Karın kaslarını yeniden sıkılaştırmak için spor yapın. Karın egzersizlerini ihmal etmeden yapınız.Bebeğinizle birlikte uzunca yürüyüşler yapmaya özen gösterin. Hem bebeğinize, hem de size iyi gelir. Akşam öğünlerinizi hafif yiyin. Sabah ve ya öğlen öğünlerini çok yediğinizi düşündüğünüzde akşam öğününde yoğurt ekmek ve ya müsli yiyin. Ara öğünleri kesinlikle atlamayınız. Bebeğinize meme veriyorsanız kesinlikle aç kalmayınız. Rejim takıntısı kilo almanıza sebep olur. Katı diyetlerden uzak durun. Bu biçimde verilen kilo fazla olarak geri alınır.

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …