Halit Ergenç Hayatı

Halit Ergenç Hayatı

Halit Ergenç, 1970 doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Zerda ve Aliye dizilerinde canlandırdığı karakterlerle tanınan Ergenç, son olarak izlenme rekorları kıran 1001 Gece dizisinde, iş adamı Onur Aksal rolüyle televizyon ekranlarında

Halit Ergenç 30 Nisan 1970 de istanbul Kanatlarımın Altındada dünyaya geldi. Müzisyen ve oyuncu olan babası Mehmet Sait Ergençin ikinci evliliğinden olan oğluydu ve aile içindeki huzursuzluklarla büyüdü. Babası daha sonra yeniden evlenen Ergenç, annesine daha yakındı.

Beşiktaş Atatürk Lisesini bitirdikten sonra, 1989 da istanbul Teknik Üniversitesi Gemi inşaatı ve Deniz Bilimleri Bölümüne girdi. Burada geçirdiği bir senenin ardından müziğe yönelen Ergenç, gizlice girdiği konservatuar sınavıyla Mimar Sinan Üniversitesi, Opera Bölümünü kazandı. Daha sonra Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümünün açılmasıyla buraya geçiş yapan Ergenç, okuduğu yıllarda bilgisayar operatörlüğü ve pazarlamacılık gibi işlerde çalıştı.

Lise döneminde şarkı söylemeye başlayan ve okul orkestrasında solist olan Ergenç, 3 yıl boyunca Ajda Pekkan ve Leman Sama vokalistlik yaptı. Aynı dönemde dans öğretmenliği de yaptı ve Ajda Pekkanın konserlerinde dansçı olarak yer aldı.

1996da Dormen Tiyatrosunda oynamaya başladı. Kral ve Ben adlı müzikalde başrol oynayan Ergenç yine 1996 da Karamelek dizisinde Kürşat rolüyle dizi oyunculuğuna adım attı. Müzikal, opera ve bale alanında Kiss Me Kate, Tatlı Charity, Beni Seviyor, Kral ve Ben, Amphitrion 2000, Evita, Hayalet ve Ötekiler, Şarkılar Susarsa gibi çalışmalarda yer aldı. Köşe Kapmaca 1996 ve Böyle mi Olacaktıda 1997 oynadıktan sonra 2000de gittiği New Yorkta, The Adventures of ZAK adlı müzikalde oynadı.

Hiç Yoktan Aşk Erdal rolünde-2000, Ölümün El Yazısı 2000 adlı filmlerde ve Dedem, Gofret ve Ben Vedat rolünde-2001 adlı dizide oynadıktan sonra, Ece Uslunun başrolünde olduğu Zerdada Devran isimli karakteri canlandırdı.

Bugün Git Yarın Gel, Popcorn, Arapsaçı, Sevgilime Göz Kulak Ol gibi tiyatro oyunlarında yer alan Ergenç, 2004 de Aliye dizisinde Sinan rolünde ekranlara geldi. Daha önce Karamelekte rol arkadaşı olan Sanem Çelikle ve Nejat işlerle birlikte oynayan Ergenç, bir süre boyunca da Büyük Teklif adlı bir yarışma programını sundu

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …