Greyfurt Diyeti

Greyfurt Diyeti

grapefruit Günde 800 kaloriden fazla almamak şartıyla, haşlanmış yumurta ve tostu siyah kahve kadar seviyorsanız, metabolizmanızı hızlandırmak ve yağ yakmak için greyfurtu menünüze dahil edebilirsiniz. Beslenme uzmanlarına göre greyfurtun kilo verdirici özelliği tamamen gerçek dışı. Ayrıca greyfurt alımı zararlı kalorilerin vücuttan atılmasını önlüyor.

Ancak son yapılan araştırmalar onların bu savını çürütecek düzeyde. En son yapılan araştırmalara göre diyet menüsüne greyfurt eklendiğinde kişi hızlı bir şekilde kilo veriyor. Yapılan araştırmalarda diet listesine günde yarım greyfurt eklenen kişilerin metabolizması hızlı çalışıyor.

Ayrıca kan şekeri hormonu ile yağ metabolizmasına etki ediyor, insülini düşürüyor, diabet riskinden koruyor. Uzmanlar bu tür araştırmaların daha güvenilir sonuçlar elde edilmesi için devam etmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

ilacınızı greyfurtla içmeyin
Ciddi yan etkilere neden olduğu için greyfurt ile kesinlikle ilaç almayın. ilaçla greyfurt içimi bazı enzimleri bağırsaklar tarafından emilimini engellediği için, kan basıncı yükselir ve bu da zararlı toksit yan etkilere neden olabilir. Greyfurt dışında diğer narenciyelerin böyle bir etkisi ise bulunmuyor.

Örnek greyfurt diyet menüsü
Kahvaltıda yarım greyfurt yiyin veya suyunu için. Hemen hemen yağsız olan yarım greyfurt 35 kalori içerir. Eğer şekersiz yemek istemiyorsanız yapay tatlandırıcı serpebilirsiniz. Yediğiniz her yemekle birlikte tatlandırıcı konulmamış 1 bardak greyfurt suyu için.

Eğer tadı fazla acı geldiyse limonata karıştırarak içmeyi deneyebilirsiniz. 150 ml gr’lık bardakta 45 kalori alabilirsiniz. Başlangıç olarak bir portakal, yarım greyfurt ve tatlandırılmamış greyfurt suyu ile kendinize meyve kokteyli de yapabilirsiniz.

Salatanıza greyfurt ekleyin, karides, tavuk, avakado, kımızı soğan, ıspanak, kerevizle iyi olabilir. Eğer alkol kullanıyorsanız votka veya cin gibi içkilerde greyfurt kullanın.

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …