Gözleme Tarifi

Gözleme Tarifi, Gözleme Nasıl Yapılır?

Gözleme Tarifi Hazırlanışı: Un, tuz, su ile yumuşak kıvamlı bir hamur yapılır. 15 dakika dinlendirilir. Margarin eritilerek sıvı yağ ile karıştırılır. Dinlenmiş hamurdan yumurta büyüklüğünde bezeler alınır.Yufkanın her biri 1 cm kalınlığında açılır. Margarin sıvıyağ karışımından 3 kaşık koyup her ta­rafına yayılır. Katlanıp kare oluşturulur ve dinlendirilir. Dinlenen her bir kareli hamurlar uzun dikdörtgen şeklinde yarım santim kalınlığında açılır.

Yarısına iç konularak yayılır. Diğer yarısı üzerine kapatılarak kenarları bastırılır. Teflon tava yada saç üzerinde pişirilir. Piştikten sonra arzuya göre tereyağ ile az yaglanır. Sıcak yenir. iç bir kaba soğan ve peynir rendelenir. içine ince kıyılmış maydanoz ve pul bi­ber konur ve karıştırılır.

Malzemeler

1 kg un, 1 su bardağı sıvıyağ, 1/2 paket margarin, tuz, su, 1 kalıp peynir 1/2 demet maydanozi 1 adet kuru soğan, 2 tattı kaşığı pulbiber.

Gözleme nasıl yapılır ile ilgili sorusu, görüşü önerisi veya gözleme tarifi yapanların yorumlarını aşağıya yazarsanız memnun oluruz.

Ayrıca kontrol et

Etsiz Çiğ Köfte Tarifi

Etsiz Çiğ Köfte Tarifi, Etsiz Köfte Nasıl Yapılır?

Etsiz Çiğ Köfte Tarifi Malzeme Listesi 3 Su bardağı ölçüsünde köftelik ince bulgur 2 Su …