Ana Sayfa / Göz Sağlığı / Göz Şişmesi Neden Olur

Göz Şişmesi Neden Olur

Göz Şişmesi Neden Olur

göz Uykusuz geçen bir gece yada alkol gibi etkenler sayesinde sabah şiş gözlerle uyandığınızda yapmanız gerekenleri listeledik.Çok az ya da çok fazla uyku, bir gece önce alınan alkol, aşırı tuz ve kafein, sabahları şiş gözlerle uyanmanın başlıca nedenleri arasında yer alır.

tuzlu gıdalardan uzak durun. En az yedi saat deliksiz uyumaya çalışın. Yatmadan önce göz çevrenize nemlendirici krem sürmeyin. Bunun yerine jel kullanın.

Jelli kremler göz çevresini rahatlatır ve sıkılaştırır. Hatta daha iyi bir Sonuç elde etmek istiyorsanız göz jelinizi buzdolabı nda iyice soğuttuktan sonra kullanın.

Buz ve Patates Mucizesi

Tüm bunlara rağmen sabah şiş gözlerle uyandıysanız, üzülmeyin eski hale gelebilmeniz için de size tavsiyelerimiz var. Çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin. Gözlerinizin üzerine birer tane yerleştirip 10-20 dakika arası tutun.

Şişliklerin inmesini beklemek için zamanınız yoksa bir parça buzu göz çevrenizde hafif hafif gezdirin. Bundan daha etkili bir diğer metot ise, içine soğuk su ve buz küpleri doldurduğunuz bir naylon torbayı yüzünüze kapatıp dayanabileceğiniz kadar beklemek. işe yaradığını göreceksiniz.

Bu uygulamaların hiçbiri işe yaramıyorsa, tek çare var; şişlikleri makyajla kamufle etmek. Teninizin rengindeki kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar olan geniş bölgeye ince bir katman halinde sürün.

Farınızı koyu renklerden seçin. Bordo, koyu gri ya da koyu pembe olabilir örneğin. Koyu renk bir rimeli, sadece üst kirpiklerinizin en ucuna doğru sürün. Alt gözkapağınızdaki kirpiklere rimel sürmek dikkatleri bu noktaya çekeceğinden şişlikler ortaya çıkar.

Gözlerinize birer dilim patates koyun ve biraz bekleyin bu uygulmadan şişlikleri alıyor ve gözlerinizi dinlendiriyor.

Ayrıca kontrol et

Hangi Elini Kullananlar Zekidir

Hangi Elini Kullananlar Zekidir Yıllardır toplum üzerinde yaygın olarak bilinen bir doğrultma bulunmaktadır. Sol elini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir