Göbek Eritme Hareketleri Nelerdir

Göbek Eritme Hareketleri Nelerdir
Günümüz toplumunda tüm kadınların ortak çilesi kilo problemleri olmaya başladı. Özellikle karın ve basen bölgesinde oluşan yağlanmalar kötü bir görüntü yaratmakta, üstelik görüntüden ziyade kadınların psikolojik olarak da kötü etkilenmesine sebep olduğu görülüyor. Her kadının fırsat yaratıp ya da maddi gücünü ayarlayıp bir spor salonuna gidip tüm gün boyunca göbek eritme hareketlerine çalışma ya da başka egzersiz alanlarında spor yapma şansı olmayabilir. Bu yüzden gayet rahat bir şekilde evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir kaç göbek eritme hareketini sizler için anlattık

1. Makas Hareketi
Bu hareketi gerçekleştirmek için düz bir zemine sırt üstü uzanın. Beliniz yere yapışık biçimde ve elleriniz kalçanızın altında kalacak şekilde durmalısınız. Daha sonra bu pozisyondayken iki bacağınızı da dizlerinizi hiç kırmadan yukarı kaldırın ve sırayla bacaklarınızı yukarı aşağı hareket ettirin.

2. Otur-Yat Mekik Hareketi
Sırt üstü uzanın, kalkarken tüm sırtınızı yerden kaldırarak oturur pozisyona geçin. Hareketi bir kaç kez tekrar ederek karın kaslarınızdaki devinimleri hissedebilirsiniz.

3. Çapraz Diz Çekme
Yerde düz bir şekilde parmak uçlarınızın üzerinde durduktan sonra sağ dizinizi sol dirseğinize, sol dizinizi sağ dirseğinize değdirecek şekilde hareketi tekrarlayın. Dizlerinizde bir sağlık problemi varsa yukarıdaki fotoğrafta da olduğu gibi hareketi aynı yönde de tekrarlayabilirsiniz.

4. Oblik Hareketi
Sırtınız dik bir şekildeyken topuklarınızın yere değmesine özellikle dikkat ederek oturun. Kollarınızı omuz hizasında tutacak şekilde öne uzatın. Geriye doğru yaslanırken gövdenizi hangi yöne yaslayacaksanız o yöndeki dirseğinizi de geriye doğru çekin. Düz pozisyon aldıktan sonra aynı hareketi diğer tarafınızdan uygulayın.

5. Criss-Cross Hareketi
Yerde yatar pozisyondayken bacaklarınızı 90 derece oluşturacak şekilde yukarı çekin. Kollarınızı dirsekleriniz açık olacak şekilde kafanızın/boynunuzun arkasına koyun. Bu hareketten sonra başınızı ve omzunuzu yukarı kaldırın, daha sonra nefes verin; verirken de çapraz dirseğinizi çapraz bacağınıza uzatma işlemini yapın(sol-sağ gibi).

6. Timsah Hareketi
Yüzünüz yere dönük şekilde ayaklarınız ve ellerinizden destek alıp kalkın. Daha sonra sağ dizinizi sağ dirseğinize değdirip geri koyun, aynı işlemi sol tarafınızda da gerçekleştirin. Bu hareketi seri yapmanız size daha çok fayda sağlayacaktır.

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …