Ev Hanımlarına Kolay Formüller

Ev Hanımlarına Kolay Formüller

Yerdeki Cam kırıklarının toplanması, gözler yaşarmadan soğanın doğranması ve odaya sinen sigara kokusunun giderilmesi, ev hanımlarının en çok yakındığı konuların başında gelir. Uzmanların aşağıdaki önerilerine kulak verilmesi halinde, bu sorunların üstesinden gelmek mümkün görünüyor Cam silme suyuna hiç Tuz katıldığını duymuş muydunuz Katacağınız bir parça tuz, hem Camların daha kolay temizlenmesini, hem de pırıl pırıl parlamasını sağlayacaktır

Çoğu zaman ev hanımları, kırılan bardağa üzülmez, yerlere saçılan cam kırıklarını nasıl toplayacağını düşünür. işte böyle bir durumda kırıkları temizlemenin en emin yolu, ıslatacağınız bir parça pamuktur. ıslak pamuğu yerde gezdirin, cam kırıkları pamuğa takılacaktır.

Soğanınız acıysa, gözleriniz yaşarabilir. Ama soğanı, kullanmadan bir-iki Saat önce soyup soğuk Suda bekletirseniz, tüm acılığı yok olur ve gözleriniz yaşarmaz.

Patates veya patlıcan kızartmalarında yağın sıçraması doğaldır. Çünkü ne kadar kurularsanız kurulayın, bu iki sebzenin saldığı su, yağın sıçramasına sebep olur. Bunun için de her ihtimale karşı yağa bayat Ekmek kabuğu koyun.

Odalara sinen sigara kokusuna karşı, odalarınızın bazı köşelerine, ipe geçirdiğiniz ıslak bir sünger asın. ıslak sünger tüm sigara kokusunu alacaktır.

Limonlarınızın daha fazla Su vermesini istiyorsanız, bunları Sıcak suya atın. Faydasını göreceksiniz Şişe ve kavanozların üzerinde bulunan ve çıkarmakta zorlandığınız etiketi, önce biraz Suyla nemlendirin, ardından mum ateşine tutun. Çıkaramadığınız etiketlerin kolayca çıktığını görebilirsiniz Yıkarken esneyen trikolarınızı, yıkadıktan sonra önce ılık suya, sonra da bir miktar sirkeli suya batırın. Trikolarınız eski şekillerine kavuşacaklardır

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …