Ertuğrul Sağlam Hayatı

Ertuğrul Sağlam Hayatı, Ertuğrul Sağlam Kimdir?

Ertuğrul Sağlam Hayatı 19 Kasım 1969 tarihinde Türkiye’nin Zonguldak şehrinde dünyaya gelmiştir. Eski bir profesyonel futbolcu olan Ertuğrul Sağlam, 1.85m boyundadır ve faal futbol hayatı süresince formasını giydiği bütün futbol ekiplerinde hücum hattında santrafor olarak görevlendirilmiştir. Profesyonel futbol kariyerine Türkiye’de başlamış olan Ertuğrul Sağlam, 1985 ile 1986 yıllarında İstanbul ekiplerinden Fenerbahçe SK’nin altyapısında eğitim almıştır. Başarılı bir altyapı süreci geçirmesine karşın Fenerbahçe ile resmi mukavele imzalamayan Ertuğrul Sağlam, 1988 yılında ilk resmi sözleşmesini Samsunspor ile yapmıştır. 1988 yılında imza attığı Samsunspor’da futbol oynamaya başlayan Ertuğrul Sağlam, 1994 yılına kadar kulüpte kalmıştır.

Ertuğrul Sağlam Hayatı

1988 ile 1994 yılları arasında Samsunspor ile büyük işler başaran Ertuğrul Sağlam, bu 6 yıllık dönemde kulübüyle toplam 138 ulusal lig müsabakasına çıkmış ve de rakip filelere 42 gol bırakmıştır. Başarılı geçen Samsunspor kariyeri sonrasında 1994 yılında İstanbul ekiplerinden Beşiktaş’a transfer olan Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş forması altında kendisini daha da geliştirme fırsatı bulmuştur. Beşiktaş ile daha mücadele gücü yüksek bir ekibe transfer olmuş olan Ertuğrul Sağlam, daha fazla gol fırsatı yakalamış ve bunları değerlendirmekte fazla güçlük çekmemiştir. 1994 yılında transfer olduğu Beşiktaş JK’de sadece 1 kez Türkiye Süper Ligi şampiyonluğu yaşayan Ertuğrul Sağlam, bunu da Alman teknik adam Christoph Daum ile 1995 yılında yaşamıştır.

1994 ile 2000 yıllarında giydiği Beşiktaş forması ile başarılı bir performans sergileyen Ertuğrul Sağlam, 6 yıllık İstanbul kariyerinde toplam 167 Türkiye Süper Ligi müsabakasına çıkmış ve bu müsabakalarda da rakip filelere tam 106 gol bırakmıştır. Oldukça isabetli bir santrafor olan ve gol yüzdesi yüksek olan Ertuğrul Sağlam, 2000 yılında yaşı da gerekçe gösterilerek Erman Güraçar karşılığında Samsunspor’a bedelsiz olarak gönderilmiştir. Bu durumdan hayli üzüntü yaşamış olduğunu belirten Ertuğrul Sağlam, sonrasında Beşiktaş’ın başında teknik adam olarak geçecektir. 2000 ile 2003 yılları arasında da Samsunspor forması giymiş olan Ertuğrul Sağlam, bu 3 yıllık dönemde kulübe ciddi anlamda katkı sağlamayı başarmıştır.

Serkan Aykut’u Galatasaray’a satan Samsunspor, onun boşluğunu Ertuğrul Sağlam ile doldurmaya çalışmıştır. 2000 ile 2003 yılları arasında giydiği Samsunspor forması ile toplam 75 ulusal lig müsabakasına çıkmış olan Ertuğrul Sağlam, bu müsabakalarda rakip filelere 21 kez de gol bırakmayı başarmıştır. 1988 yılında Samsunspor ile başlayan profesyonel futbol kariyerine 2003 yılında Samsunspor ile nokta koyan Ertuğrul Sağlam, bu 15 yıllık profesyonel futbol kariyerinde toplam 380 ulusal lig müsabakasına çıkmış ve de 169 gol kaydetmiştir.

1993 ile 1997 yılları arasında da Türkiye milli takımının kadrosunda yer almış olan Ertuğrul Sağlam, bu 4 yıllık dönemde 26 kez milli olmuş ve 11 de gol atmıştır. Profesyonel futbol kariyerine nokta koymasının ardından teknik direktörlük yapmaya başlayan Ertuğrul Sağlam, sırasıyla Samsunspor, Kayserispor, Beşiktaş JK, Bursaspor, Eskişehirspor ve Bursaspor kulüplerini çalıştırmıştır.

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …