Ana Sayfa / Sanatçı Biyografileri / Engin Günaydın Hayatı

Engin Günaydın Hayatı

Engin Günaydın Hayatı

1972 doğumlu ünlü tiyatro oyuncusu. Bir Demet Tiyatroda zabıta irfan karakteri ile kendisini izleyicilere sevdirmiş ancak şüphesiz büyük çıkışını avrupa Yakasında Burhan Altıntop rolüyle yakalamıştır

engin günaydın 29 ocak 1972 de Tokatda doğdu Lisede, her sene yapılan okullar arası tiyatro yarışmasında aldığı ödül sonrası, jüri üyelerinin Günaydını konservatuara gitmesi yönündeki ısrarlarıyla oyunculuk hayatının ilk tohumları atılmış oldu.

Hacettepe Üniversitesi Konservatuar bölümüne girdi. 1992 senesinde, okulun 2. yılında Mimar Sinan Üniversitesi konservatuar bölümüne geçiş yapmasıyla istanbul Kanatlarımın Altındaa geldi.

istanbula ilk geldiğimde gözümde çok korkutucuydu. Uzun süre evden çıkamadım. Korkuyla ilgili değil ama çıkmak istemiyordum. Sonra geze geze, sevgilin ola ola alışıyorsun ve öğreniyorsun istanbulu. Benim en büyük mücadelem burada, evimi aramak oldu. Burası bana ait diyemedim hiç. 14 senedir burada yaşıyorum, 12. evim.

1997 yılında, Otogargaranın setinde komiklik yaparken, şans eseri aldığı teklifle Bir Demet Tiyatro dizisinde rol alma şansı yakaladı. Uzunca bir süre, seyircilerin izlemekten zevk aldığı, bir çok eleştirmen tarafından da beğenilen zabıta irfan karakterini canlandırdı. 2001 de Zeki Demirkubuzun yönettiği Yazgı filminde Necati rolündeydi.

2003 yılında Hadi Uç Bakalım ve Alacakaranlık dizilerinde oynadı. 2004 yılında Okan Bayülgenin şov programı olan Zaga ekibine girdi. Aynı sene Size Baba Diyebilir miyim adlı dizide rol almasının yanı sıra, yazı Tura filminde Sencer karakterini canlandırıyordu

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …