Ana Sayfa / Sanatçı Biyografileri / Emre Aydın Hayatı

Emre Aydın Hayatı

Emre Aydın Hayatı

Afilli Yalnızlık adlı albümü ile çıkış yapmış müzisyen ve ses sanatçısı Emre aydın, 2 Şubat 1981 de ıspartada doğdu. ilköğretimini ıspartada tamamladıktan sonra antalya Anadolu Lisesine devam etti. Ardından Dokuz Eylük Üniversitesi iktisadi idari Bilimler Fakültesi iktisat Bölümüne devam etti

2002 yılında katıldığı SingYourSong adlı beste yarışmasında emre aydın ve Onur Ela adında iki Antalyalı gençten oluşan Grup 6. cadde ile birlikte Türkiye birincisi olmasıyla ilk albüm çalışmalarına başladı. Aynı yıl Universal müzik tarafından yayınlanan toplama albümde Dönersen adlı parça yer aldı.

Ardından stüdyo çalışması 6 ay süren ve prodüktörlüğü ile düzenlemeleri Haluk Kurosmannın yaptığı Sabuha adlı albümde yer aldı. 11 Şarkının yer aldığı albümde, 9 şarkının söz ve müzikleri Emre aydına aitti. 2003 yılında albümün çıkmasından 2 yıl sonra 2005te grup dağıldı.

2006 yılının ekim ayında Sony BMG Türkiye GRGDN işbirliğiyle Afilli Yalnızlık adlı solo albümü piyasaya çıktı. Albümden çıkan ilk klip albüm ile aynı adı taşıyan Afilli Yalnızlık adlı parçaya çekildi. Yon Thomasın yönetmenliğini yaptığı klipte Şebnem Dönmez yer aldı.

Afilli Yalnızlık adlı albümdeki 10 şarkının 9unun söz ve müziği kendine ait olan emre aydın, Umay Umayın hareket Vakti Gelince adlı şarkısını da bu albümde yorumladı. Prodüktör olarak yine Haluk Kurosman ile çalışan emre aydına, bu albümde, davulda Gripinden ilker Baliç, bas gitarda Mangadan Cem Bahtiyar ve gitarda Vegadan Tuğrul Akyüz eşlik etti.

Gripinnin kendi adını taşıyan ikinci stüdyo albümüne Sensiz istanbula Düşmanım adlı parça ile konuk sanatçı olarak katıldı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …