Ana Sayfa / Sanatçı Biyografileri / Emre Altuğ Hayatı

Emre Altuğ Hayatı

Emre Altuğ Hayatı

emre altuğ, 14 nisan 1970 tarihinde ev hanımı anne ve diş hekimi babanın 2. oğlu olarak istanbul Kanatlarımın Altındada dünyaya geldi Çocukluğu Levent ve Akatlar da geçti. ilkokulu Şair Behçet Kemal Çağlar ilköğretim Okulunda bitiren Altuğ, eğitim hayatına Şişli Terakki Lisesinde devam etti

Ortaokuldan itibaren tüm ilgisi koro, gitar ve tiyatroya yönelen emre altuğ liseden mezun olduktan sonra istanbul devlet Konservatuarı tiyatro bölümüne girdi.

90lı yıllarda, dönemin ünlü sanatçıları olan Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener, Levent Yüksel gibi isimlerle vokalistlik yapmaya başladı. Vokallik yaptığı sırada tiyatrodan da uzak kalmayan Altuğ, o dönem 3 sezon boyunca haldun dormen tiyatrosunda çeşitli oyunlarda rol aldı.

2000 yılı tiyatro sezonunda Haldun Dormen tarafından sahnelenen, başlıca rollerinde Perihan Savaş, Selçuk Yöntem, Bülent Kayabaş, Nilgün Belgünün yer aldığı geniş bir kadroya sahip olan Bir kış Öyküsü müzikalinde oynadı.

1998 yılında Topkapı müzikle ilk albümünü yapmak üzere anlaştı. iki yıl süren çalışma sonunda ibret-i alem ortaya çıktı. ibret-i Alemin 1999 yılındaki başarısyla beraber, 100den fazla konser verdi. Şırnak, Silopide verdiği konserle ilk konser veren sanatçı ünvanını kazandı.

ilk albümünün ardından Mustafa Uğurlu ve Arzu yanardağın oynadığı asansör filminde rol aldı. Ayrıca Asansör film müzikleri albümünde söz, müzik ve yorumu kendine ait olan şarkılarla yer aldı. Sonraları eski Türk filmlerinin yeniden çekilmesi projesinde rol alan sanatçı, Ağaçlar Ayakta Ölür ve Halk Çocuğu gibi filmlerde oynadı.

Askerliğini 2001 yılında zonguldakta yaptı. Askerliğinin ardından aralık 2002 de vizyona giren Kolay para adlı sinema filminde başrolü Mustafa Uğurlu ve Şebnem Dönmezle paylaştı.

21 Şubat 2003de sıcak adlı ikinci albümünü, 2004 yılında da dudak Dudağa adlı üçüncü albümünü çıkardı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …