Doğuş Hayatı

Doğuş Hayatı

Gerçek adıyla Orhan Baltacı 30 Haziran 1974 tarihinde Almanyada doğdu. 4 yaşına kadar Almanyada yaşadı. 4 yaşında Türkiyeye geldi. Aile içi sorunlarından dolayı evden kaçtı ve çocuk yaşta sokakta yaşamaya, hayatın gerçekleriyle tanışmaya başladı. Cezaevleri, sokaklar, apartman boşlukları, kötü çevre, kötü arkadaşlıklar hepsini çocukken yaşadı. Bu kadar kötü koşullarda bile sigara, alkol, uyuşturucu vb. maddeleri kullanmamış doğuş bugün hala sigara, alkol, uyuşturucu vb maddeler kullanmamakla birlikte içkili bar programı yapmamaktadır

Sokakta yaşadığı dönemde hayaller kurmaya başladı. Bu hayaller zamanla ve inancıyla hedefleri halini aldı. Hedefi Türkiye sınırları içinde bir yıldız olmaktı. Bu yolda Tanrı yeteneği sesi yanında kendi söz müziklerini yazmaya başladı. Bunları sokakta beraber yaşadığı arkadaşlarıyla paylaştı. Bu paylaşım ona yetmedi. Bu söz ve müzikleri Türkiyeye duyurması lazımdı. ilk iş olarak yıllardır yaşadığı sokaklardan, kötü ruh halinden kurtulup yeni bir hayata başlamak için, yeniden doğmak için adını doğuş, olarak değiştirdi. Çalmadığı plak şirketinin kapısı kalmadı.

En sonunda şu an babam dediği iskender Ulusun yapımcılığında Ulus Müzik etiketiyle 1997 yılında kendi söz müziklerini kendi adını taşıyan doğuş adlı albümle müzikseverlere sundu. Ve beklenen patlama çok geçmeden gerçekleşti. Kısa sürede milyonlara vuran bir satışla hayalleri gerçek oldu. O artık Türkiyenin parıldayan yeni yıldızıydı. ilk albümü olmasına rağmen Gamsız, Uyan, Ben sensiz ne yaparım gibi listebaşı şarkılarla müzik dünyasına merhaba dedi.

1998 yılında Yalancı, Milyonda bir, Bunun adına yürek derler gibi hit parçaları içeren kariyerinin ikinci albümü doğuş ve şarkıları ile rekor bir satışla Türk Pop müziğinin zirvesindeki yerini sağlamlaştırdı.

1999 yılında Almanyada yapılan kariyerinin üçüncü albümü hadi hızlandır ile Türkiyeyi kasıp kavurmaya devam etti. Gülüm, Günah pazarı, Bebişim, Ayrılmalıyız gibi listebaşı şarkılarla zirvede ikamet etmeye başladı.

2000 yılında yapılan kariyerinin dördüncü albümü sevdim ile her zaman ki gibi zirve yaptı. Bu albümde de Sevdim, Can dayanmaz gibi şarkılarla listebaşı oldu.

2002 Temmuz ayında kariyerinin beşinci albümü denge ile müzik dünyasındaki dengeleri kökten değiştirecek bir albümle geri döndü. 40 Yılda bir, Yemin ettim, Virane, işte buna aşk derler adlı parçalarla listebaşı oldu.

iki yıl aradan sonra 2004 Haziran ayında kariyerinin altıncı albümü 6.his ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Albümde Babuba adlı parça dışında 11 parçanın söz müziği doğuşa ait. 2004 Yılının en iyi yapımlarından biri olmaya aday 6.his için doğuş Onlar şarkı değil, onlar duygu.. diyor.

Doğuşun Hayatımın Eseri olarak nitelendirdiği albüm tanıtım çalışmaları aynı zamanda, gönüllü olarak Sigarayla Savaşanlar Derneği organizasyonları ile paralel yürüyecek.

Yıllardır sadece bu sebeple bar programlarını kabul etmediğini belirten ve Duman Avcıları ile uzun süredir omuz omuza yürüyen sanatçıyı ve yapımcısı iskender Ulusu dernek, 31 Mayıs Sigarayı Bırakma Gününde bu konu ile ilgili hassasiyetleri ve destekleri için plaketle ödüllendirmişti. Doğuş ayrıca ücretsiz olarak Vakıfın Tanıtım filmlerinde oynayacağını açıkladı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …