Dargınlık Nedir

Dargınlık Nedir

Dargınlık Ne Demektir? Dargınlık Nedir Kısaca? Dargınlık Hakkında? Dargınlık Ne Demek? Dargınlık Nedir? Dargınlık Hakkında Kısaca?

Dargınlık Ne Demek, Dargınlık Dostluğu, yakınlığı bırakmak. insanlar arasında kırgınlığa, muhabbetsizliğe sebeb olan dargınlık cemiyeti kemiren manevi hastalıklardandır. Erkek olsun, kadın olsun maddi menfaata dayanan işler için birbirlerine darılması, yani onu terk etmesi, aradaki bağlılığı kesmesi hiç uygun değildir. Medeni, görgülü bir insanın yapacağı davranış böyle olmamalıdır. Olgun bir insan, hata arayan, en küçük şeyden alınan, kırılan değil, affeden, hoşgörü sahibi olandır.

islam dininde iyi bir insan hemen kırılmayan, bütün insanlara güler yüzlü, tatlı dilli davranarak gönülleri alan insandır. inanan bir insan, örnek kimsedir. Her yerde, herkese iyilik yapar. Müslümanlığın güzel ahlakını, şerefini, her yerde herkese gösterir.

Dargın olana, üç gün içinde gidip barışmak çok iyidir. Güçlük olmaması için, üç gün müsaade edilmiştir. Daha sonra günah başlar ve gün geçtikçe artar. Günahın artması, barışıncaya kadar devam eder. Peygamber efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem dargınlıkla ilgili olarak buyurdular ki

Müminin mümine üç günden fazla darılması helal olmaz. Üç geceden sonra, ona gidip selam vermesi vacib olur. Selamına cevap verirse, sevapta ortak olurlar. Vermezse günah ona olur. Sana darılana git, barış. Zulüm yapanı affet. Kötülük yapana iyilik et.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …