Çiğ Sebze Yeme Akımı

Çiğ Sebze Yeme Akımı

Çiğ sebze yemeyi gerektiren, dünyada restoranları bulunan Raw Food akımı Türkiye’ye geldi. Besinlerin 47 santigrat derecede pişirildiğinde besin değerinin kaybolduğuna inanılan akımın temsilcileri, sebzeleri pişirmeden tüketiyor. Et yemeyen Raw Foodistler, böylece aynı zamanda vejetaryen oluyor. Pişmemiş gıdayla beslenenler daha canlı ve zinde olduklarına inanıyor

Uma Thurman, Demi Moore da böyle besleniyor
Yapılan araştırmalar da raw food akımcılarını destekliyor. Pişmemiş sebzelerin içerdikleri bakteri ve enzimlerin vücudu toksinlerden arındırdığı da biliniyor. Türk mutfağı düşkünlerinin pek fazla rağbet etmeyebileceği raw food akımı Uma Thurman, Demi Moore ve Natalie Portman’ın da yaşam felsefesi haline geldi.

Sebze ve etler neye seçiliyor, nasıl tüketiliyor
Raw foodistler bütün sebze ve meyveleri, filizleri, tohum, yemiş ve deniz sebzeleri ve işlenmemiş bütün her şeyi yiyor. Dolayısıyla paketlenmiş, kavanozlara doldurulmuş, şişelenmiş tüm gıdalardan uzak duruyorlar.

Raw food akımına uygun beslenen Nevşah Fidan’dan iki raw food tarzı yemek tarifi

Kremalı Ispanak Çorbası
10 yaprak ıspanak, yarım avakado, sevdiğiniz baharatlardan az bir miktar, tuz, iki bardak su

ıspanak, yapraklarını ve avakadoyu iyice yıkadıktan sonra, üzerine iki bardak suyu ilave ederek blenderdan geçirin. Yeteri kadar tuz ve baharatları ilave ederek servis edin.

Coleslaw Salatası
3 adet havuç, 1/2 kırmızı lahana, 1/2 beyaz lahana, 10 adet ceviz, yarım çay bardağı zeytinyağı, tuz, baharatlar Havuç, kırmızı ve beyaz lahanayı yıkayın. Havuçları rendeleyin. Kırmızı ve beyaz lahanayı kıyın ve blenderdan geçirin. Bir gece çnceden suda bekletilen cevizlerin zarlarını soyun ve blenderdan geçirin. Zeytinyağı, tuz ve baharatları ekledikten sonra tüm malzemeyi karıştırıp servis yapın

Ayrıca kontrol et

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir?

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir? C vitamini veya askorbik asit, en etkili ve güvenilir besinlerden …