Ana Sayfa / Sanatçı Biyografileri / Cansu Dere Hayatı

Cansu Dere Hayatı

Cansu Dere Hayatı

cansu dere, 1980 ankara doğumlu manken, oyuncu. Türkiyenin en başarılı mankenlerinden bir olan Dere aynı zamanda sunuculuk da yaptı. Şu anda Sıla dizisinde rol alıyor cansu dere 1980 yılında ankarada doğdu. Ailesi Yunanistan göçmeniydi. Dere, lisans eğitimini istanbul Üniversitesi arkeoloji Bölümünde aldı

Dere, 2000 yılında kanal Dnin düzenlediği Miss Turkey Güzellik Yarışmasında 3. olduktan sonra mankenlik kariyerine profesyonel olarak başlamış oldu. Bu süreç içinde Arzu Kaprol, bahar Korçan, Cengiz Abazoğlu, Ümit Ünal gibi çok önemli isimlerin defilelerinde yer aldı.

Cansu Dere, Türkiyeyi yurtdışındaki birçok organizasyonda da temsil etti. 2002 ve 2003 yıllarında Pariste defilelerde yer aldı. Ayrıca birçok ünlü fotoğrafçıyla çalıştı.

Dere, 2000 yılında televizyona da adım attı. 2000 ve 2001 de Kanal Dde çocuk ve müzik programı, 2004 te Türkiyenin Yıldızları adlı yarışmayı, 2003 te NTV de Lifestyle adlı moda programını sundu. Oyunculuğa 2004 yılında yayınlanan metro Palas dizisiyle başladı. Anack dizi beklenen ilgiyi görmedi. 2005 te Alacakaranlık adlı dizide rol aldı. Bu sıralarda NTV de bir moda programı sunmaya başladı.

Derenin özel hayatı da her zaman medyanın gözü önündeydi. Okan Bayülgen, Cem Yılmaz gibi medyatik isimlerle birlikte oldu cansu derenin boyu 1.76 metre ve 85-59-90 ölçülerinde. Şu anda yayınlanmakta olan ve ilgi gören Sıla adlı dizide başrol oynuyor

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …