Candan Erçetin Hayatı

Candan Erçetin Hayatı

Candan Erçetin Hayatı? Candan Erçetin Kimdir? Candan Erçetin Hayatı Kısaca? Candan Erçetin Hayatı Özeti?

Candan Erçetin 10 Şubat 1963 tarihinde Kırklarelide doğdu. Çocukluğunu ve ilkokul yıllarını kırklarelinde geçiren Erçetin girdiği parasız yatılı sınavlarında Galatasaray Lisesini kazandı.Aynı zamanda, 1979 yılında girdiği istanbul belediye Konservatuarında Şan eğitimine devam ediyordu

Galatasaray Lisesini bitirdikten sonra, istanbul Üniversitesi Klasik arkeoloji bölümüne girdi. Üniversitenin son yılı olan 1986 da büyük bir tesadüf sonucu Norveç Osloda düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasında Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak Türkiyeyi temsil etti.

Grup o zamana kadarki en iyi dereceyi almış, dokuzuncu olmuştu. Bazıları için büyük bir müzikal kariyerin başlangıcı gibi duran bu olaya rağmen,çok severek devam ettiği Arkeoloji eğitimini burada sonlandırmak istemedi ve kazandığı bursla yüksek lisans yapmak üzere Viyana Üniversitesine giderek henüz başlamış olan müzikal kariyerine son verdi.

Hayatının geri kalanını geçirebileceğine inanarak gittiği Viyanadan, 1 yıl sonra, ülkesini çok özlemiş olarak geri döndü. iyisiyle kötüsüyle, insanın kendini en iyi hissettiği yerin doğduğu ve yaşadığı yer olduğunu anlamıştı. Viyanada olduğu süre boyunca dondurduğu istanbul Belediye Konservatuarı Şan bölümünü 1991 yılında bitirdi.

Profesyonel müzik hayatını, 1989 yılında siyahgümüş adlı gece kulübünde, Arie Antique ve Chansons söylemeyi şart koşarak tekrar denedi. Bu sırada, menajerlik ve sahne organizasyonu gibi alanlarda çeşitli şirketlerde çalışıyordu. Bu işlerde kazandığı deneyimler, ona çok sonraları kendi albümlerini çıkardığında oldukça faydalı oldu

Daha en başta, yalnız sahne üzerinde değil sahne arkasında da nelerin gerekli olduğunu, bir organizasyonda insanların neler beklediğini biliyordu. 1994 yılında, mezun olduğu Galatasaray Lisesindeki kadro açığından doğan tesadüfle babasının da mesleği olan müzik öğretmenliğine başladı. Bugün halen aynı lisede müzik öğretmenliği yapmaya devam ediyor.

Televizyonculukla tanışması da 1994 yılında sunuculuğunu yaptığı kanal Dde yayınlanan kol Düğmeleri adlı magazin programıyla oldu. 1995 yılının ekim ayında Numberone TVde haftada beş gün yayınlanan ve 65 bölümden oluşan Randevu adlı sohbet programını sundu. Aynı yılın temmuz ayında da ilk solo albümü olan Hazırım yayınlanmıştı

ilk albümünde doğup büyüdüğü Trakyanın ve ailesinin kökeni olan Makedonyanın ezgileri ağırlıktaydı. Daha sonraki çalışmalarında da bu yörelerin müziğinden ilham almaya devam etti. 1996 yazında Türkiye için bir ilke imza atarak Sevdim Sevilmedim adlı remix albümü çıkardı. Türkiye ilk kez tanıştığı remix kavramını sevmiş, şarkının değişik versiyonları ülkenin birçok yerindeki yazlık mekanların en çok çalınanlarından biri olmuştu.

Sevdim Sevilmedimi, 1997 yılında çıkan ikinci solo albümü Çapkın izledi. Bu albümde kendi bestelerine de yer verdi. Bu albümde yer alan yalan adlı şarkı radyolarda sık sık çalınan bir hit oldu. Albüm sanatçının yurt dışındaki organizatörler tarafından da tanınmasını sağladı. Bu sırada hem yurt içinde hem de yurt dışında konserler vermeye devam ediyordu. 1998 Ağustos ayında ise, Oyalama Artık adlı 2. remix albüm çalışması yayınlandı.

2003 ün Ocakın da, sürekli dinleyicilerinin ondan sahnede dinlemeye alıştığı Fransız chansonlarını modern düzenlemelerle yorumladığı Candan chante hier pour aujourd hui albümü piyasaya çıktı. Yine 2003 te neden albümünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Varta adlı filmin müziği olan Yazık Oldu adlı şarkının da yer aldığı Remix albüm piyasaya çıktı. Bu vesileyle Bosna-Hersekli müzisyen Sasa Losic ile kurduğu dostluk bir sonraki albümünde ortak bir çalışmaya olanak sağladı ve Sasanın bir şarkısı bu albümde yer aldı haziran 2004 te son albümü melek dinleyicisiyle buluştu.

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …