Bolu Kaplıcaları

Bolu Kaplıcaları

Bolu kaplıcaları Şehir merkezine 5 km. mesafede, Karacasu mevkiinde bulunan kaplıcalar çevresi ormanlarla kaplı nezih bir dinlenme yeridir. Termal turizm merkezi olan bölgede termal Otel ve büyük kaplıca, küçük kaplıca ve Sağlık Bakanlığına ait fizik tedavi ve iyileştirme hastanesi olmak üzere üç birim hizmet vermektedir. Doğal kaynaklı olan bu kaplıcalar, romatizma hastalıklarına, deri, dolaşım ve kalp, solunum yolu, kadın, sindirim sistemi, böbrek ve idrar yolları, kemik ve kireçlenme hastalıkları, metabolizma bozukluklarına iyi gelmektedir

Karacasu Termal Turizm Merkezi Sağlık Turizmi Babas kaplıcası Mudurnuya 5 km. Mesafede bulunan kaplıca suları, travertenler arasından çıkmaktadır. 18 yataklı bir tesis bulunmaktadır. Kaplıca Suyu metabolizma hastalıkları ile romatizma, kadın, sindirim ve böbrek rahatsızlıkları üzerinde olumlu sonuçlar vermektedir.

Sarot kaplıcası Mudurnunun 30 km. kuzeybatısında ılıca köyü hudutları içerisindedir. 66ºc sıcaklığındadır. 1500 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Tarihî bir hamam vardır. Acı Sular grubuna girmektedir. içme kürü şeklinde kullanıldığında idrar yolu ve böbrek rahatsızlıklarına, banyo olarak kullanıldığında ise romatizma hastalıklara iyi gelmektedir. Kaplıca yanında küçük bir konaklama tesisi bulunmaktadır.

Bağlum Kesenözü Kaplıcası Bağlum kaplıcaları, Seben ilçesinin 14 km. Güneyinde, Kesenözü köyünde bulunur. Kaplıca suyu banyo olarak yüzyıllardır kullanılmaktadır. Mide, safra kesesi, solunum ve dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Kaplıcada özel şahıslar tarafından işletilen pansiyonlar bulunmaktadır.

Çatak Kaplıcası Göynük ilçesinin 30 km. güneydoğusunda dik yamaçlar arasında çok güzel bir vadide, Himmetoğlu Köyü yakınındadır. Kaplıcanın romatizma, siyatik gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Çevrede bulunan kalıntılardan Romalılardan beri kullanıldığı düşünülmektedir.

Karacasu Termal Turizm Merkezi Yeri Bolu iline bağlı Karacasu Belediye sınırları içinde bulunmaktadır. Ulaşım Bolu, şehir merkezine 5 km. mesafededir Suyun Isısı 44°C PH Değeri 6,3 Özellikleri Birkarbonatlı, Sülfatlı, Kalsiyumlu, Magnezyumlu, Karbondioksitli ve Florürlü bir bileşime sahiptir.

Yararlanma Şekilleri içme ve Banyo kürleri Tedavi Ettiği Hastalıklar Romatizma, kalp ve kan dolaşımı, kadın, böbrek ve idrar yolu, karaciğer, safra kesesi, Beslenme bozukluğu gibi hastalıklara olumlu etki yapar Konaklama Tesisleri Bolu Termal Otel, Küçük Kaplıca Otel

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …