Ayahuasca Çayı Nedir

Ayahuasca Çayı Nedir
Yüzyıllardır Amazon ormanlarında ”ayahuasca asması” olarak bulunan ayahuasca çayı, bölgedeki şamanlar tarafından toplanıp farklı bitkilerle karıştırılarak kaynatılan ve içilen bitkisel bir çaydır. Karışımı Şamanlar uğraşıp elde ettikleri için ayahuasca çayı, şaman iksiri olarak da nitelendirilmektedir.

Sosyetenin rağbet gösterdiği Ayahuasca çayı
Ayahuasca çayı, bakıldığında zehirli bir bitkidir ve kontrolsüz olarak bilgilenmeden tüketildiğinde ölüme kadar gidebilen sonuçlar yaratır. Fakat bu durum sosyetiklerin çok umurunda değil gibi gözüküyor çünkü son zamanlarda elitlerdeki ünlü mekanların en çok rağbet gösterdikleri ürün ayahuasca çayı. Ayahuasca çayı için Peru ve Brezilya‘ya giden ünlü sosyetik simalar çok değişik deneyimler edinip geri döndüklerini anlatıyorlar.

Amazon Ormanları’nda farklı bir deneyim
Brezilya ve Peru gibi ülkelerde, Amazon Ormanları’nda Ayahuasca çayı için özel çay saati toplantıları gerçekleştiriliyor. Ayahuasca çayının bu kadar törensel toplanmalarla içilmesinin sebebi içerisinde bulunan madde. ”DMT” adı verilen bu madde; gözlerimizin tam orta noktasında (yani alnımızın ortasına tekabül ediyor) bulunan epifiz bezinin sadece doğum ve ölüm anında salgıladığı bir madde anlamına geliyor. Dolayısıyla ayahuasca çayı vücuda girdiğinde bu epifiz bezini aktifleştiriyor ve siz bambaşka bir boyuta geçirip bambaşka deneyimler edindiğinizi düşünüyorsunuz. Ayahuasca çayı içildikten sonra etkisini 2-3 saat içerisinde göstermeye başlıyor ve deyimi yerindeyse kendinizle bir tür iç hesaplaşmaya girip, konulara bambaşka boyutlardan bakıyorsunuz. Ayahuasca çayını içip bu deneyimi edinenler; genel olarak ruhani bir boyutta dolandığınızı, diğer alemlerle rahatça iletişim içerisine geçebildiğinizi, algı boyutunuzun değiştiğini söylüyorlar.

Ayahuasca çayı nerede bulunur
Ayahuasca çayını deneyimlemek için ana vatanına gitmek gibi bir durumunuz yoksa, Ayahuasca çayını internetten bulup almak isterseniz sakın evde kendiniz denemeyin. Çünkü bu çayın normal çay gibi içilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Bir çok yan etkisi olduğu gibi meditasyon görmeden bu çayı kullanmanız sakıncalı olabilir. Eğer ki kalkıp Peru’ya gitme imkanınız varsa da oraya gitmeden önce vücudunuzu çok ciddi bir detoksa sokmanız gerekecek. Bu ritüel için tuz, şeker, et ve alkolü mutlaka hayatınızdan çıkarmalısınız.

Ayahuasca çayının yan etkileri

Ayahuasca çayı içildiğinde yaşattığı deneyimler haricinde insan vücudunda bir takım yan etkiler de yaratabiliyor. Örneğin; en çok görülen yan etki kusma oluyor. Ayahuasca çayını içen bir kimsenin kusması da ruhun kötülük ve kirlerden arındığına rivayet gösteriliyor. Çayın bünyenizdeki etkisiyle halüsinojenik görüntüler, kendinizi olduğunuz kimlikten ve boyuttan farklı noktalarda görme gibi durumları zaten yaşıyorsunuz. Fakat bazen bu halüsinojenik görüntüler normalden fazla oluyor ve bu sefer vücudunuzda heyecan, stres, korku ya da aşırı sevinç sebebiyle tansiyon yükselişi ya da kalp ritmi artışı gibi problemler oluşabiliyor.

Ayrıca kontrol et

Goji Berry Faydaları Nelerdir

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Goji Berry Faydası?

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Çin, Tibet, Moğolistan gibi ülkelerde uzun yıllardır bilinen bir bitkidir. Tam …