Alternatif Zayıflama Yöntemleri

Alternatif Zayıflama Yöntemleri

zayıfla Bilinen en eski tedavi yöntemlerinden olan akupunktur Çin’de tam 5000 yıldır uygulanmasına rağmen zayıflama yöntemi olarak benimsenmesi 20yy. rastlıyor. Ülkemizde bu yöntemle kilo verdiren birçok hekim var. Bunlardan biri de 1994 yılından bu yana kudekas isimli akupunktur yöntemini uygulayan iç hastalıkları uzmanı doktor gürkan kubilay.

insanların kilo almalarının en büyük nedenini aldıkları kaloriyle harcadıkları kalori arasında Denge kuramamasına bağlayan kubilay eğer ortalama bir yeme düzeni yoksa, arada sırada yapılan katı rejimlerin kişiyi kandırmaktan öteye gidemediğini, bir süre sonra da metebolizma iyice yavaşladığından az yense bile kilo verilemiyeceğini söylüyor ve ekliyor. Biz sistemimizle sadece kilo verdirmeyi değ il, aynı zamanda doğru beslenme alışkanlığının sağlanmasını amaçlıyoruz.

Kilo vermek isteyenlerin denediği bir yoldur akupunktur. Peki akupunkturla zayıflamak mümkün müdür

Akupunktur çeşitli hastalıkların tedavisinde uygulanan bir yöntem olmakla birlikte, zayıflama konusundaki bilimsel klinik araştırmalar yüz güldürücü olmamıştır. Obezitede kullanılan akupunktur yöntemi, kulak bölgesindeki noktalara iğne batırarak stimüle etmek (uyarmak) esasına dayanır. Bugüne kadar yapılan çalışmalar çok kısa süreli olup genellikle 12 haftadan azdır ve standart tedavi protokolleri yoktur.

Bu konuda yapılmış bazı bilimsel çalışmalarda akupunkturun obezite tedavisinde bilimsel olarak zayıflatıcı bir etkisi gösterilememiştir. Etkisi varsa bu durum psikolojik durumun düzelmesi ve plasebo (psikolojik) etkisinden kaynaklanmıştır. Diğer ilginç bir durum ise, 12 haftadan daha uzun süreli bilimsel metot uygulanan bir klinik çalışma yapılmamasıdır.

Akupunkturla zayıfladığını ve sonra tekrar kilo aldığını belirten hastalarımızla konuştuğumuzda, hemen tamamı akupunktur sırasında düşük kalorili diyet yaptıklarını belirtmişlerdir. Bu kişilerde gözlenen kilo kaybının akupunkturdan değil, düşük kalorili diyet yapmaktan kaynaklandığı açıktır. Akupunktur kilo vermede etkili bir yöntem ise, diyet yapmadan da kilo verdirmesi gerekirdi.

Sauna ve bazı eşofmanların da kilo verdirdiği söylenir, bu doğru mudur
Sauna ve naylon eşofmanlarla zayıflamak mümkün değildir. Saunayla vücutta sıvı kaybı olur, ancak kilolardan sorumlu olan yağlarda değişiklik olmaz. Aynı şekilde naylon eşofman giymek de sadece su atılmasına yarar. yağ miktarında azalma olmaz.

Bazı kadınlarda oluşan basenlerde yağ toplanması için lokal bir yöntem var mıdır
Sadece basene yönelik zayıflama veya vücudun bir bölgesine yönelik zayıflama yoktur. Fazla kiloları verdikçe bu bölgelerde de incelme olacaktır. Buna rağmen basenleri incelmeyen kadınlarda basene yönelik egzersizler yapmakta fayda vardır. Hiç fayda görmeyenler lipektomi, liposuction, termal şort veya bazı kremlerden faydalanabilirler.

Zayıflamak için satılan titreşimli aletler veya diğerleri fayda sağlıyor mu
Zayıflatıyor diye satılan elektrik uyarıcıların, kemerlerin veya titreşim yapan aletlerin hiç faydası yoktur. Bu aletler spor yapmayı engellediği gibi bazı zararları da olabilir.

Egzersizle Zayıflama: Bir perhiz planını bir egzersiz planıyla birleştirirseniz kilo vermek ve kilonuzu korumak çok kolaylaşır. Egzersiz kalori harcamanızı artırır. Aldığınız kalori miktarındaki bir azalmayla birleştiğinde. egzersiz bir zayıflama programı için çok değerlidir ve kasları güçlendirmeye, enerjinizi arttırmaya ve kendinizi sağlıklı hissetmenize yardımcı olur. enerji eksikliği, zayıflayan insanların genel bir şikayetidir.

egzersizin yararları büyüktür, ama yalnızca bir egzersiz planına bağlı olarak hızlı bir zayıflama umut etmeyin. Zayıflama düzenli olmalıdır ve en iyi olarak doğru yeme alışkanlıklarının düzenli egzersizle birleştirilmesiyle elde edilir. Ancak küçük bir egzersizin bile yağın yakılmasına yardımcı olacağını unutmayın.

Yakılan bu yağ, günlük kilo dalgalanmalarında görünmeyecek kadar küçük olabilir, ama her küçük parçanın yardımı vardır. Ayrıca egzersizin protein ihtiyaçlarını da arttırabileceğini unutmayın. Bir egzersiz ve diyet planına başlamadan önce doktorunuza danışın. Yavaş yürüme gibi hafif egzersizleri bile önleyen fiziksel bir yetersizliğiniz varsa, ümitsizliğe kapılmayın. Yalnızca aldığınız kaloriyi azaltarak da başarıyla zayıflayabilirsiniz. Yalnızca daha uzun zaman alır.

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …