Aerobik Nedir

Aerobik Nedir

Aerobik Ne Demektir? Aerobik Nedir Kısaca? Aerobik Hakkında? Aerobik Ne Demek? Aerobik Nedir? Aerobik Hakkında Bilgi?

Aerobik Ne Demek, aerobik müzik eşliğinde yapılan jimnastik aerobik, bir egzersizdir. bir sspor türü olarakta düşünülebilir. bedenin hareket etmesini saglar Aerobik kelimesi Oksijen ile anlamına gelmekte ve kasların enerji üretim sürecindeki oksijen kullanımına atıfla kullanılmaktadır Aerobik egzersiz, tipi kasların uzatılmış zaman aralıklarıyla orta düzeyli zorlanmasından başlayan ve yüksek kalp atım oranının korunduğu egzersizleri içermektedir. Bu tip egzersizlerde enerji yağların ve glükozun oksijen kullanılarak yakılmasıyla sağlanır

Popülerleşmesi Aerobik egzersiz programı ilk olarak Dr. Kenneth H. Cooper tarafından 1960 lı yıllarda kalp ve akciğerlerin güçlendirilmesine yönelik olarak geliştirilmiştir.

1970 lerden sonra Dr. Cooperin The New Aerobics kitabı ve 80lerde Jane Fonda ve Richard Simmons gibi ünlülerin Aerobik videoları ve televizyon şovları ile ünlenen Aerobik ise Aerobik egzersizin bir türüdür.

Faydaları Aerobik egzersizlerle kalori etkin bir şekilde yakılır ve bunun sonucunda vücut ağırlığının kaybedilir Araştırmalar Aerobik egzersizin şu faydalarının olduğunu doğrulamıştır Kasların güçlendirilmesi Kalp kaslarının güçlenmesi. Kan basıncının düşürülmesi ve genel dolaşımın iyilişterilmesi Vücudda kırmızı kan hücrelerinin toplam sayısının artışı ve bedenin daha fazla oksijen alımının sağlanması.

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …