Zerrin Özer Hayatı

Zerrin Özer Hayatı

Ailedeki üçüncü ve en küçük kız çocuğu olan Zerrin Özer, 4 Kasım 1962’de Ankara ‘da doğdu. ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı Anne ve babasının ayrılığı çocukluk yıllarının mutsuz geçmesinin en büyük sebebi oldu. Kendi çalışmasıyla 1975’te katıldığı Trt yarışmasında birinci olmasının verdiği heyecan ve cesaretle müziğe yoğunlaştı

1978 – 1980 yılları arasında Türkiyenin ünlü orkestralarından, istanbul Gelişim Orkestrası ile caz ve dans müziği yaptı 1979 yılında çıkardığı ilk plağı Yalvarırım beklenen ilgiyi görmedi. 1980’de ilk plağının hemen bir yıl ardından Orhan Gencebay imzalı şarkısı Gönül beklenmedik bir başarı yakaladı ve için şöhret yolunda dev bir adım oldu.

1982 yılında Paris Eyfel Kulesi’nde Binbir Gece adı altında Türkiye’yi tanıtıcı konserler verdi. Bir yıl sonra Paris’teki Olympia’da bir resital için sahneye çıktı.

1988’de Bırak Ellerimi, ardından 1989’da Dünya Tatlısı albümünü çıkardı. Müzik çalışmalarına Dünya Tatlısı albümünün ardından iki sene ara verdi.

Takvimler 1991’i gösterdiğinde işte Ben albümüyle hayranlarının karşısındaydı. işte Ben albümü bir çok ödüle layık görüldü. Hızlı başlayan 90’lı yıllar Özer için üzücü devam etti. Önce evliliği sona erdi ardından bir çok sağlık problemi ile karşı karşıya kaldı.

2000 senesinde Bir Zerrin Özer Arşivi adlı toplama bir albüm çıkardı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …