Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayı

Zayıflama çayı Hanımlar, her hangşi birşey yapmadan sadece yediklerimize biraz dikkat edip, çay içerek zayıflamak ister misiniz

Metabolizmayı dengeleyici olarak, kiloyu dengeleyen, kişiyi rahatlatan, sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olan bir çay. Genel metabolizma üzerinde dengeleyici etki yaparak kiloyu normalleştirir. Yağlanmaya yatkın olan ve zayıflamak isteyen kişilere uygun bir bitki çayıdır.

Kullanılması gereken bitkiler
15g Barutağacı kabuğu* (Frangula alnus)
10g Kuşburnu
15g Tang (Fucus vesiculosus, bir tür deniz yosunu)
8g Ebegümeci yaprağı
15g Böğürtlen yaprağı
15g Ahududu yaprağı (Rubus ideaus)
19g Funda (Calluna vulgaris, çiçek ve yaprak)
7g Isırganotu yaprağı
3g Sarı Kantaron (Hypericum perforatum, çiçek, yaprak ve sap)

Barutağacı kabuğu ülkemizde güvenilir bir bitki satıcısından temin edilmelidir. Ayrıca, Latince adı verilerek yurt dışındaki (örneğin Almanya) eczanelerden de temin edilebilir.

Almancada tang olarak bilinen bu deniz yosunu türünün öncelikle sağlığa zararlı olabileceği ve kesinlikle yararsız olduğu için kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Alman Federal Sağlık Bakanlığı da(BGA) bitkinin kullanılmaması gerektiğini savunmaktadır. Bu bitki yerine, yine iyot içerikli olan orman sarmaşığı yaprağı 5g kullanılabilir.

Zayıflama çayının kullanılışı
Çok ince kıyılmış bitkiler iyice harmanlanır. Yarım tatlı kaşığı bitki karışımı, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 1 bardak çayla başlanır, 3 bardağa kadar çıkarılır, dozaj 6 hafta sürdürülür ve kademeli olarak yine günde 1 bardağa inilir.

Bu çay, normal kiloya ulaşıldıktan sonra da günde 1 bardak olarak sürekli içilebilir. Zayıflama çayının etkisinin arttırılabilmesi için haftada 1-2 sıcak banyo alınır ve banyo sonunda tüm bedene tam masaj uygulanır.

Sakın siyah çayda olduğu gibi bunun yanına da pasta, börek, çörek almayın.

Ayrıca kontrol et

Goji Berry Faydaları Nelerdir

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Goji Berry Nedir? Goji Berry Nedir? Çin, Tibet, Moğolistan gibi ülkelerde …