Ana Sayfa / Sanatçı Biyografileri / Yıldız Tilbe Hayatı

Yıldız Tilbe Hayatı

Yıldız Tilbe Hayatı

1966 yılının 16 Temmuzunda izmir de doğdu. 6 kardeşten en küçüğü olan yıldız Tilbe, Gültepe Lisesi'nde okurken eğitimini yarıda bırakarak evlendi. Bu evlilikten Sezen adında bir kızı oldu. Eşinden ayrıldıktan sonra ailesine ve kızına bakabilmek için şarkı söylemeye başladı. Önce düğün salonlarında, ardından gece kulüplerinde şarkı söyledi. Bir gece çalıştığı kulübe gelen Sezen Aksu ile tanıştı ve onun daveti üzerine istanbula gelerek vokalisti oldu. istanbulda bir süre barlarda çalıştı ve Aydın Oskayla anlaşarak Delikanlım isimli şarkısı ve aynı ismi taşıyan albümüyle müzik piyasasına oldukça iyi bir giriş yaptı. Bu sıralarda yaşam öyküsü neredeyse medyanın tamamı tarafından yayınlandı

ilk klibini Cenk Torun'la birlikte oynadığı Delikanlım adlı parçaya çekti. Sonraki albümlerinde da başarılı çıkışlar yaptıysa da, ilk albümünde yakaladığı popülariteyi yakalayamadı. Bu süreçte adı daha farklı nedenlerle anıldı. Yıldız ise söz konusu süreci ve bunun müziğine yansımalarını,Yaşadıklarımla anıldığım için, şarkılarım dikkate alınmadı şeklinde yorumluyor.

Yaşadığı her kötü olaydan bir ders çıkarttığını ve müzikle ilgili olan herşeyin kendisine büyük mutluluk verdiğini söyleyen yıldız, hedefinin ileride de işini iyi yapan bir sanatçı olmak olduğunu ve ömrünün yettiği yere kadar da müzik yapacağını belirtiyor. Tarkan ve Deniz Seki gibi pek çok ünlü şarkıcıya şarkı sözleri veren Yıldız, müzik piyasasının üst sıralarında olmasına rağmen, bir şekilde farklı durmayı başararak kendine özgü bir yer ve Denge tutturmuş durumda. toplumun değişik kesimleri tarafından bu kadar çok seviliyor olmasını belki de bu durumuna yormak gerekiyor.

Kendi deyimiyle, kara kuru, 45 kiloluk birisi olan Yıldız'ın sözlerinde ki derin anlamları yakalamak ve notalarında, ondaki insancıllığı duymak, o içten gülüşündeki gerçekliği görmek, okadar da zor değil.

Yıldız Tilbe, doğal insancıl ve yaptıklarından gerektiği zaman pişmanlık duyabilen biri. Delikanlım albümünden sonra yayınladığı Dillere destan 1995 albümü de iyi eleştiriler aldı ve çok satan bir albüm oldu. Yıldız Tilbe ilerleyen yıllarda sırasıyla Aşkperest 1996, Salla Gitsin Dertleri 1998, Gülüm 2001, haberi Olsun 2002, Yürü Anca Gidersin 2003 Yıldız'dan türküler 2004 ve yine 2004 yılında Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım isimli albümleri çıkardı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …