Varis Tedavisi ile ilgili Bilmek istedikleriniz

Varis Tedavisi ile ilgili Bilmek istedikleriniz

Varis Tedavisi ile ilgili Bilmek istedikleriniz Ameliyatsız varis tedavisi nedir? hoş bir görünüşe sahip olmayan yüzeye çıkmış olan damarların tedavisidir. Kılcal damar çatlamaları, telenjiektaziler ve varisler bacaktaki çalışması bozulmuş, istenmeyen damarlardır. Varis tedavisinde damarların içine ince iğnelerle ilaç enjekte edilir. Daha sonra basınç bandajları, ve çorap uygulanır. İnce ve kalın varisler ve kılcal damar çatlamaları sclerotherapy ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Varis Tedavisi ile ilgili Bilmek istedikleriniz

Varis tedavisi ne kadara mal olur ve sigorta bunu karşılar mı varis tedavisinin her seansının maliyeti neredeyse muayene ucreti kadar ekonomiktir. Bir çok sigorta programı bu tedavi bedelini karşılamaktadır, ancak hastaların sigorta şirketlerinden sclerotherapy tedavisini karşılayıp karşılamadıklarını araştırmaları gerekmektedir.

Varis, tedavisini ne zaman yaptırmalıyım varisler ne kadar erken tedavi edilirse o kadar iyi olur. Erken tedavi ileride olusabilecek bircok ciddi durumun ortadan kalkmasını saglar. Sclerotherapy belirli kusurlu damar tiplerinde ve daha zararlı kusurlu oluşumların azaltılmasında kullanılır. Ayrıca tromboz ve damarlardaki varislerin azaltılmasında olduğu kadar diğer tedavi teknikleri ile birlikte de kullanılmaktadır.

Tedavi gören kişi aynı gün işlerine dönebilmektedir. Yüzeydeki varislerin yok olması için birkaç tedavi gerekli olabilir. Tedavi edilen varisler tamamen yok olmadan önce, birkaç hafta için olduğundan daha kötü görünebilir.bu sebeple, tedavinin iyi planlanması veya özel durumlardan birkaç hafta önce yapılması tavsiye edilmektedir.

Varis Tedavisinde Başka Tedaviler Varmıdır?

Onların etkileri nasıldır yeni lazer tedavileri kılcal damar çatlamalarında gelişme göstermiştir. Fakat son araştırmalar göstermektedirki lazer tedavisi sclerotherapy’den çok daha pahalı ve daha az etkilidir. Ambulatory phlebectomy belirli tipteki varislerin küçük bir cerrahi yarma işlemiyle ortadan kaldırılması işlemidir. Bu tedavi yönteminde sclerotherapy tedavisinde görülen etkilerin yanı sıra cerrahi yarma işleminin doğal sonucu olarak, yara izleri meydana gelmektedir. Varisli damarların kazınması ve / veya bağlanması işlemi büyük varisli damarların tedavisinde kullanılabilmektedir. Bu uygulamada hastanın anestezi alması ve hastanede kalması gerekir. Damar kazınması ve / veya bağlanması işlemi bazı hastalarda sinir felci yan etkisine yol açabilmektedir. Diğer istenmeyen etkileri akciğere embolisi enfeksiyon ve kalıcı yaralardır. Anestezinin de bazı ciddi riskleri vardır. Bunlar arasında ölüm, beyinde hasar ve felç tehlikesi sayılabilir.

Kaç Seans Tedaviye İhtiyacım Olacak

Tam olarak temizlenmesi veya iyiye gitmesi için gerekli tedavi sayısı hastadan hastaya varislerin durumuna ve kılcal damar çatlamalarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Genellikle en fazla 1 ila 4 seans yada biraz daha fazla seansa gereksinim duyulabilir. Bağımsız varisler genellikle 1 ila 3 seans ile yok olmaktadır.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …