Ümit Davala Hayatı

Ümit Davala Hayatı, Ümit Davala Kimdir?

Ümit Davala Hayatı Ümit Davala 30 Haziran 1973’da Almanya’nın Mannheim kentinde doğdu. Almanya’da futbola başlayan ve Türkiye’de Gençlerbirliği, istanbulspor gibi kulüplerde de oynayan Ümit Davala, 1995-1996 sezonunda Fatih Terim’in Galatasaray’ın başına gelmesiyle Diyarbakırspor’dan transfer edildi ve buradaki performansı ile Türk futbolunun önemli oyuncularından biri durumuna geldi.

Ümit Davala Hayatı

Galatasaray’da 4 şampiyonluk ve 2000 yılında UEFA Kupası ve Süper Kupa’yı kazanma başarısını gösteren futbolcu, 2002 Dünya Kupası’nda 3. olan Türk Milli Takımı kadrosunda yer aldı. Daha sonra italya’da AC Milan ve kısa süreli olarak inter Milan takımlarında oynadı. 2003 yılında Bundesliga takımı SV Werder Bremen’e transfer olduğu ilk sezonunda şampiyonluk yaşadı.

41 kez Türk milli takımının formasını giyen Ümit Davalanın milli kadroda attığı 4 gölü bulunmaktadır Özellikle 2002 Dünya Kupası sırasında çok kritik maçlar olan Japonya ve Çin maçlarında attığı goller ve çeyrek finalde ilhan Mansız’ın Senegal’e attığı goldeki asistiyle bu turnuvdaki başarının en önemli oyuncularından biri oldu.

Bir süre müzikle de ilgilen Ümit Davala, 2004 yazında Rap tarzında bir müzik albümü çıkardı. Şu anda ise Ümit Milli Takım’da antrenörlük yapmaktadır.

Ümit Davala’nın Avrupa Başarıları

Ümit Davala özellikle Galatasaray ile 2000 yılındaki Avrupa Kupası şampiyonluğu üzerinden efsaneler arasına girdi. Aynı zamanda Şampiyonlar Ligi ile beraber süper kupada da çok önemli başarılar sağlamış olan isimlerden biridir. Çok geçmeden A milli takımda da görev alan Ümit Davala, burada sağladığı başarılar üzerinden de önemli isimlerden biri haline geldi. Daha sonra rap albüm yaparak farklı bir heyecan yaşayan Ümit Davala, şu an teknik direktör görevini gerçekleştiriyor. Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden biridir.

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …