Terlemeye Bitkisel Çözüm

Terlemeye Bitkisel Çözüm

terleme vücut yüzeyinde dağılmış olan ufacık ter bez­lerinin sulu bir salgısıdır. Her gün, deriden yarım litreyi aşkın su, fark edilmeksizin buharlaşmaktadır. Aşırı terleme durumun­da ise, suyla birlikte tuz kaybı da olmaktadır ve bu duruma çok dikkat edilmelidir.

Nedenleri
Ter ve apokrin ter bezine benzeyen, fakat daha koyu kıvamda bir madde salgılayan, koltuk altı, dış kulak yolu ve perinede bulunan büyük bezlerdir. bezlerinin aşırı salgı yapması­nın nedenleri çok çeşitli hastalıklara bağlı bulunabilir. Bu durum­da mutlaka uzman bir doktora danışılmasında fayda vardır. Bizim burada aşırı terlemeye getireceğimiz öneriler, sinirlilik ve fazla sıcaktan kaynaklanan terlemeleri engellemek amaçlıdır.

Önerilen tedavi biçimi
Bir litre suyun içine küçük parçalar halinde doğ­ranmış iki avuç patlıcan katılıp kaynatılmasının ardından süzü­lerek günde üç Öğün birer çay bardağı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı enginar kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek­lendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı nane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

Terleme bölgesel ise, (koltuk altı, perine gibi) söz konusu yerler sirke ile ovulur.

Terleme bölgesel ise, (koltuk altı, perine gibi) söz konusu yerler rendelenmiş ve iyice süzülmüş domates suyu ile ovulur.

Terleme bölgesel ise, (koltuk altı, perine gibi) söz konusu yerler salatalık kabuğu ile ovulur.

Terleme bölgesel ise, (koltuk altı, perine gibi) söz konusu yerler çiğ süt ile ovulur.

terleme bölgesel ise (koltuk altı, perine gibi) söz konusu yerler süzülmüş koyu çay ile ovulur.

Sabahlan alınacak banyonun son suyuna, bir çorba kaşığı sofra tuzu katılıp iyice karıştırıldıktan sonra tüm vücuda dökülür.

Çeşitli kozmetikler bu konuda oldukça faydalıdır.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …