Tente Nedir

Tente Nedir

Katlanır kollu tenteleri stenilen ölçülerde yapılabilen balkon, teras ve bahçeler için uygun olan tentelerdir Eğim ayarlı tenteler Eğimini istediğiniz şekilde ayarlayabileceğiniz bir mekanizmaya sahip olan tentelerdir, Çevirme koluyla, Tenteye güneşe göre istediğiniz eğimi verebilirsiniz

Keçe, deri, kıl dokuma, bez vb. Malzemeden yapılarak tutturulan, taşınabilir barınak. Modern tipteki çadırlar bir hayli lüks olabilmekle birlikte çoğu durumda en ucuz konaklama biçimi. Genellikle güneşten korunmak için bir yerin üzerine gerilen bez, naylon vb.nden yapılmış örtü.

Körüklü tenteler, Körüğü sayesinde yandan gelen güneşi de engelleyebilir ve istenildiği gibi ayarlanabilir Spotlu Tente Tente sistemine spot yerleştirilen çeşittir. Bahçede aydınlanmayı da sağlar Tek taraflı tente iki profilin üzerine monte edilip tek taraflı açılan tentelerdir

Çift taraflı tente Ayak sistemi üzerine yapılan, iki tarafa da açılabilen tente, çeşididir. Tekerlekli ayak sistemiyle taşınabilen modelleri de uygulanabilir.

Sabit tente Seçilen mekanın üzerini kaplayacak şekilde sabitlenen açılıp kapanma özelliği olmayan tentelerdir. Kafe gibi açık mekanlarda tercih edilir.

Manüel tenteler Açılıp kapanabilen tüm tente çeşitlerinde elle açılan sisteme sahip olanlardır Motorlu tenteler, Açılıp kapanabilen tente çeşitlerinde Elektrik ile çalışan kumanda ile komut verile bilen tentelerdir Tente seçerken, tentelerin yapısından sonra dikkat edeceğiniz en önemli unsur tenten hareketini sağlayan pistonlar. Makasları pistonlu tenteler daha uzun ömürlü olur ve sessizlik açısından tercih edilir.

Sensorlu tente seçerseniz yağmurdan, güneşten ve rüzgardan tentenizin zarar görmesini engellersiniz. Sensorlar ayni zamanda tentenin altındaki Mobilyaların korunması açısından önemlidir.

Tenteyi kullanacağınız yeri güneşin geliş açısına göre ayarlayın. Güneşi tam karşıdan alan mekanlarda, tentenin, ön kısmından çıkan güneşlikler kullanmalısınız.

Tentenin kumaşı en önemli faktörlerdendir. Tente için en iyi kumaş Hava şartlarından etkilenmeyen, Su geçirmeyen ve solmayan kumaşlardır Tentede kullanılan malzeme paslanmaz çelikten yapılmalıdır

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Özellikleri Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …