Tavşan Nedir

Tavşan Nedir? Tavşan Hakkında Bilgi?

Tavşan Nedir? tavşan, tavşangiller oluşturan memeli türlerin ortak isimdir.Doğurarak çoğalırlar. Yavru bakımları çok azdır. 7 gün baktıktan sonra yavru tavşanı bırakır tavşangiller, familyası yaklaşık elli türü içine alır. Kuyrukları uzun kıllarla örtülüdür. kulaklar ve arka bacaklar uzamıştır. Bir kısmı toprak altında oyuklarda yaşar. Familya üyelerine tavşan veya ada tavşanı, ismi verilir. Tavşangiller, Ochotonidae familyasını oluşturan pikalardan tüylü küçük kuyrukları, uzun kulakları ve arka ayakları ile ayrılır.

Tavşan Nedir? Tavşan Hakkında Bilgi?

Lepus harici cinslerin tüm üyeleri genel olarak ada tavşanı olarak adlandırılır. Ada tavşanları başka hayvanların yuvalarında veya kendi kazdıkları yuvalarda barınırken, tavşanlar, uzun ot ve çalıklarda yaşar tavşanlar arasında en çarpıcı özelliklere sahip olan beyaz tüylü sera tavşanı 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.

Tavşan yakalanması kolay bir hayvandır. Hızlı koşmasına rağmen zayıf noktası vardır. gözüne kuvvetli bir ışık tutulduğunda tavşan yerinden oynayamaz. Bu yüzden avcılar silah kullanmak yerine daha insancıl yöntemleri kullanmaya başlamışlardır.

okyanusya hariç tüm dünyada yerlidir. Okyanusyaya gelişleri yerli memeliler için büyük bir tehdit oluşturur Kemirgen memelilerden bir hayvan .Kulakları uzun, ön ayakları arka ayaklarından kısa, çak hızlı koşan, ürkek bir hayvandır. Eti lezzetlidir. Bir kır hayvanıdır ve kedi büyüklüğündedir. Avcıların, en çok avladıkları hayvanlardan biridir.

Tavşan Ne Yer Ve Ne ile Beslenir?

Tavşanlar otçullardır. Bitkisel besinlerle beslenen hayvanlardır. Genelde lahana, taze çimenler, havuç, turp, Dereotu, marul, salata, enginar ve karnıbahar yaprakları, brüksel lahanası, yeşil fasulye gibi besinlerle beslenirler. Ancak içinde şeker olan besinleri (mesela havuç) çok fazla vermemek gerekir.

Tavşan Özellikleri Nelerdir?

Kendilerine özgü özellikleri ile küçük büyük herkesin sevdiği hayvanlardan biri olan tavşanların kuyruk uzunlukları ortalama 10 santimetredir. İnce tüy yapısına sahiptirler ve yılda iki kez tüy değiştirerek yenilenirler.

Mevsimlere göre tüylerinin renkleri değişir ve kışları açık renkli iken, yaz aylarına doğru tüylerinin rengi daha da koyulaşır. Atik ve hızlı koşabilen bir hayvan olmasından dolayı avlanmaları güçtür. Ormanlık ve dağlık alanlarda kolaylıkla yaşayabilen tavşanların diğer yaşam alanlarından biri de bataklıklardır. sıcak iklimlerin hayvanı olan tavşanlar soğuk ülkelerde yaşamakta zorluk çekerler.

Evcilleştirilmesi en kolay canlı türlerinden olan tavşanlar, pek çok kişinin severek evinde beslediği hayvanlardır. Bakımının oldukça kolay olması ve otçul bir hayvan olmasından dolayı çok zorlanmadan isteyen herkes evinde tavşan bakabilir. Ancak hareketli bir hayvan olmaları sebebiyle bakılacak evin bahçeli ya da tavşan bakımı için uygun özelliklerde olması gerekir.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …