Somnolans Nedir

Somnolans Nedir

Somnolans Ne Demek? Somnolans Nedir? Somnolans Ne Demektir? Somnolans Nedir Kısaca?

somnolans sendromu radyoterapinin daha geç etkileri olan bir şikayetler grubuna verilen addır. Genellikle tedavi sonlandıktan sonraki altı ila on hafta içinde olur.Bu etkiler beyne radyoterapi almış olan ya da kemik iliği nakli öncesinde tüm vücut ışınlanması almış olan erişkin ya da çocuk hastalarda geçişir.Yaklaşık bir hafta kadar kendinizi oldukça yorgun, uykulu, kendinizde değilmiş gibi bazen de, depresyonda hissedeceksiniz. Her şey size çok büyük bir efor gerektiriyormuş gibi gelecek, o zamana dek yapmakta olduğunuz ufak şeyler bile.

Bu sendromun gelişmesini engellemenin ya da geliştikten sonra tedavi etmenin herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Bu kalıcı bir durum değildir ve kanserinizin geri döndüğü anlamına gelmemektedir.

Ayrıca eğer gelişmesini beklemediğiniz halde gelişirse korkutucu olabilir. Doktorunuz radyografikerler ya da hemşireler size somnolans, riskinizin olup olmadığını söyleyeceklerdir.

Ayrıca kontrol et

Yürürken Kollarımızı Neden Sallarız

Yürürken Kollarımızı Neden Sallarız

Yürürken Kollarımızı Neden Sallarız? bilim insanları değişik şekillerde yürüyen (kollarını sallayarak, kolları yanında ve buna …