Sivilce Lekeleri ve Tedavileri

Sivilce Lekeleri ve Tedavileri

Çoğu insan yaşamlarında sivilce sorunlarıyla karşılaşırlar. Çoğu zaman sivilceler iz bırakmaz. Fakat bazı insanlarda sivilceler, yara izleri bırakabilir. Uzun yıllar bu izleri taşıma mecburiyetinde kalabilirler. Kişiyi rahatsız etmekle kalmayıp, sosyal çevrede kendine güvenini kaybedebilirler.

Uygun tedavi ile bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Sivilceleri sıkmak bu izlerin oluşmasındaki en büyük etkendir. Şuan da siz bu konuyu izlerden kurtulmak için okuyor olabilirsiniz. Ancak halâ sivilceniz varsa bu uyarıyıda dikkate alır ve başka izler olmasını engelleyebilirsiniz.

Lekeler soluk renkte ve açık kahverengide olur. Kimi insanlarda girintili çıkıntılı yara izleride görülebilir. Bu da kişiyi psikolojik olarak sarsıntıya uğratır.

SiViLCE TEDAVi YÖNTEMLERi
Lazer tedavisi Ciltteki lekeli bölümleri ortadan kaldırmak için lazer ışınları uygulanan tedavi şeklidir. Sivilce izleri yokedilmesinde %80’e varan başarı söz konusu olabilmektedir.

Kesip çıkarma tedavisi
Bu yöntem büyük sivilce lekerine uygulanmakta olup, kesici bir alet yardımı ile kesip alınır, daha sonra dikiş atılır. Bu yöntemde ufak bir dikiş izi kalması kaçınılmazdır. Ancak büyük lekeden kurtulmak için buna katlanmalısınız.

Deri altı tedavisi
Bu yöntem basit bir cerrahi operasyonu ile gerçekleşir. iğne veya küçük kesici bir alet deriye batırılır, yüzeye paralel olacak şekilde deriyi ayırır. Burada ki amaç çukur olan yerleri düzeltmektir.

Dolgu tedavisi
Bu tedavide dermal dolgu malzemelerinden faydalanılır. Sivilce ve yara izine şırınga edilir, çukur yara izi yükseltilir. Bir kaç ayda tekrarlanması gerekir.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …