Ana Sayfa / Genel Bilgiler / Sevgi Nedir

Sevgi Nedir

Sevgi Nedir

Sevgi Nedir? Sevgi Ne Demek? Sevgi Nedir Kısaca? Sevgi Ne Demektir? Sevgi Hakkında Bilgi?

sevgi Nedir, sevgi, sevgi demek sevmek demek sevildiğini hisetmek anlamına gelen sık sıkı kullanılan bir sözdür bazen sevgi demek seni seviyorum anlamında gelir kimine göre sevgi birini olduğu gibi sevmek ve sahiplenmek demektir. sözlüklerde insanı bir şeye ya da bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu olarak tanımlanırsa da, bu tanımın yetersiz ve yüzeysel olduğunu söyleyen birçok yazar, sevginin tam anlamıyla tanımlanamayacağını düşünmektedir.

Sevgi denildiğinde öncelikle akla ilk önce, iki karşı cins arasındaki duygusal çekim duygusal bağlılık gelmektedir, aslında sevgi, yöneldiği hedefe sevgiliye duyulan sevgi, Allah sevgisi, vatan sevgisi, çocuk sevgisi, anne sevgisi, baba sevgisi, kardeş sevgisi, ebeveyne duyulan sevgi, çocuğa duyulan sevgi gibi. ve biçimlerine bağlı olarak büyük bir çeşitlilik göstermektedir. Şefkat, merhamet ve fedakarlık hoşgörü sevginin, farklı kılıklardaki yansımalarıdır.

Sevgi insanların ruhunda bulunan değerli ve en güzel ve en olumlu bir yetenektir. Fakat insanlar bu yeteneklerini her zaman ideale yakın bir değer olarak kullanamamaktadırlar. Yani insanlar birbirlerini gerektiği gibi sevememektedirler.kimi sever kimi sevmez gibi.

Sevgi her şeyden önce fedakarlıktır, yani hiçbir karşılık beklemeden başkasına kendinden bir şeyler vermek esasına dayanır. Gerçek sevgi merhamet, şefkat, fedakarlık gibi diğerkamca davranışlarla, uygulamalarla kendini gösterir aksi takdirde kuru bir laftan ibaret kalır.

Gerçek mutluluk, ebedi olmayan maddi değerlerle değ il, ebedi olan canlı varlıklara, özellikle insan ruhlarına duyulan sevgiyle ve diğerkamca hareketlerle ilgilidir.

Ayrıca kontrol et

insan Neden Kızarır

insan Neden Kızarır? insanlar Neden Kızarır? kızarmanın, sempatik sinir sistemimizin ve kısmen de ‘savaş veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir