Rüyada Cehennemi Görmek

Rüyada Cehennemi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Cehennemi Görmek Ne Anlama Gelir? rüya sahibi için hiç iyi bir rüya değildir. Melanet, musibet, uğursuzluk, şanssızlık ve kısmetsizliğin çok olacağı kabul edilir. Rüyayı gören kişinin hayatını ve yaşamını alt üst edecek, insanlarla olan iyi beraberliğine nazar değdirecek, rızkının ve gelirinin düşmesine neden olacak, bu nedenle de neşesini, huzurunu, ağız tadını ve mutluluğunu kaybedeceği olayların ve durumların yaşanacağına da delalet eder.

Ebu Saîd el-Vâiz’in Cehennemi Görmekle İlgili Tabiri

rüyada cehennemi görmek sıkıntı ve zarurete, fısk ve günaha, küüfr ve gaflete, şer ve fesada, güven ve emniyet içinde olmamaya; cehennemde yandığını görmek, ateşte olmayı gerektirecek söz ve fiillere, cehennemin kapısından geri dönmek, büyük bir günahtan son andda dönmeye, cehennem kapısını kapalı görmek, üzerinde ilahi rahmet ve mağfiretin haala devam ettiğine; Cehennem görmek dünyanın mansıp ve şerefini yitirmeye, hayatını cehenneme çeviren işlerle uğraşmaya yahut kötü arkadaşa, Cehenneme girmek bazen dünyadaki işlerinin ve düzeninin bozulmasına; Cehennem meleği Malik in kendine iyi bir şey verdiğini görmek din ve dünyası için hayırlı, müslümanlar nezdinde makbul bir iş ve duruma; bu meleğin kendinden yüz çevirdiğini yahut kendisine kızdığını görmek Cehennemi hak ettirecek işler yapmaya delalet eder.

Rüyada Cehennemi Yaşamak

Rüyayı gören kişinin başarılarının düşeceği, karşısına aksiliklerin ve engellerin çıkacağı, sorunlarının, sıkıntılarının ve problemlerinin büyüyeceği, kendisini çok yalnız ve adeta eli kolu bağlıymışçasına çaresiz hissedeceği anlamına gelir. Rüya sahibini zor, kötü ve üzücü günler bekliyor demektir.

Rüyada Cehennemin Kapısını Görmek

Rüyayı gören kişinin alacağı kötü haberler sonrasında yıkılacağına, hayal kırıklığına uğrayacağına, gözyaşı dökeceğine ve tüm tersliklerin arka arkaya gelmesi nedeniyle yaşadığı ağırlığı daha fazla taşıyamayarak hasta olacağına rivayet edilir.

Rüyada Cehenneme Gideceğinin Söylenmesi

Rüyayı gören kişinin beklenmedik olumsuz olaylarla karşılaşacağına, maddi gücünü kaybedeceğine, fakirleşeceğine, kötü ve tatsız sözler işiteceğine, yaşamdan elini eteğini çekeceğine ve içine dönerek, kabuğuna çekilip evden çıkmaz ve insanlarla da konuşmaz olacağına işaret eder.

Rüyada Cehenneme Girip Çıkmak

Rüyayı gören kişinin kötü durumlara düşeceğine, kazaya ve belaya çok yaklaşacağına, işini kaybedeceğine, parasız ve ekmeksiz kalacağına sonradan da hızla toparlanarak eskisinden de iyi bir hayata sahip olacağına ve bunun için şükredeceğine, elindekilerinin kıymetini de çok daha iyi bileceğine delalet eder.

Rüyada Cehennem Azabı Çekmek

Rüyada cehennem azabı çekmek hem olumlu hem de olumsuz şekilde tabir edilir. Bazı rüya tabirlerine göre rüya sahibinin uykusunda cehennem azabı çektiğini görmesi aynı oranda rahatlamasına, ferahlamasın ve mutlu olmasına yorulurken kimi rüya tabirlerine göre de günahkâr olacak işler yapmaya işaret ettiği şeklinde yorumlanmaktadır,

Ayrıca kontrol et

Rüyada Dilek Görmek

Rüyada Dilek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Dilek Görmek Ne Anlama Gelir? Dilek rüyasını gören kişinin, aile hayatı ve iş hayatı …