Rüyada Cebraili Görmek

Rüyada Cebraili Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Cebraili Görmek Ne Anlama Gelir? cebrail rüyasını gören kişinin ALLAH tarafından isabet edecek yardıma ve iyiliğe, hayra ve güzelliğe delalet eder ve rüya sahibinin ALLAH’ın sayısız lütufları ile karşılaşacağı manasına gelir. Rüyayı gören kişinin bütün dualarının ve tövbelerinin kabul olacağına, hayallerinin ve isteklerinin gerçekleşeceğine ve kişinin beklentilerine ulaşmayı başaracağına delalet eder. Rüya sahibi maddi ve manevi yükümlülüklerinden kurtulacak, mevki, makam şifa, huzur ve mutluluk duyacak anlamına gelir.

İmam-ı Nablusî’nin Cebraili Görmekle İlgili Tabiri

Kişinin rüyasın da Cebrail ve Mikail (A.S.) a düşmanlık, kin, nefret yaptığını görse, o kimsenin görüş ve fikri Yahudilerin görüş ve fikrine uygun bulunmasına ve Allah Teâlâ Hazretlerinin emrine muhalif olan isleri yapmasına işarettir.

Cebrail (A.S.) i görmek, ilimlere muttali olmaya işarettir. Bir kimse Cebrail (A.S.) i üzüntülü olarak görse o kimseye şiddet ve azap isabet eder. Cebrail (A.S.) in kendisine selam verdiğini gören kimse kadri yüce, övgüye layık büyük bir âlim olur ve arkadaşları arasında saygı görür.

Cebrail (A.S.) i görmek, ilme, sırları sahibine bildirmeye, ölüme yaklaşmış olan kimsenin halen kendisine hayat bulunduğuna işarettir. Cebrail (A.S.) i görmek, bazen de nakil ve düşman üzerine Nusret ve galebeye işarettir. . Cebrail (A.S.) suretine girdiğini gören kimse, cömert, hayır ve bereketi çok olur.

Rüyada Cebrail Alleyhisselamı Görmek

Rüyayı gören kişinin dünya nimetlerinden ve güzelliklerinden bolca nasipleneceğine hem maddi hem de manevi yanının eksiksiz olacağına, yaşadığı hayatın ve Allah’ın kendisine sunduklarının farkında olarak her gün şükrü eda edeceğine ve sahip olduklarına razı geleceğine işaret eder.

Rüyada Cebrail Alleyhisselamın Adını Duymak

Rüyayı gören kişinin kurtuluşu bulacağına, rahata ereceğine ve istediklerini elde edeceğine yorulur.

Rüyada Cebraili insan Kılığında Görmek

Rüyayı gören kişinin içine düştüğü lanet durumdan iyi kalpli, yüce gönüllü, vicdan, merhamet ve iman sahibi bir kimse sayesinden kurtulacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin aksi halde o çıkmaz duruma battıkça batacağının bilincinde olacağına ve kendisine yardım eli uzatacak kişiye ömür boyu duacı olacağına ve minnettar kalacağına yorulur.

Rüyada Cebrailin Sesini Duymak

Rüyayı gören kişinin hafiflemesine, moral ve Sağlık bulmasına, neşelenmesine, yüzünün gülmesine, rahata ve huzura ermesine vesile olacak çok hayırlı ve müjdeli haberler alacağına rivayet edilir. Rüya sahibinin tüm dertlerine derman olacak sözler işiteceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Cebraille Konuşmak

Rüyayı gören kişinin ilim irfan sahibi, alim ve de bilge bir kimseden akıl danışacağına ya da yol soracağına delalet eder. Rüya sahibinin kafa karışıklığından, mutsuzluktan, içinde olduğu manevi çöküntünden, umutsuzluğundan ve karamsarlığından kurtulmak için yaşam tecrübesi olan ve inancı güçlü bir kimsenin kapısını çalacağına işaret eder.

Ayrıca kontrol et

Rüyada Dilek Görmek

Rüyada Dilek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Dilek Görmek Ne Anlama Gelir? Dilek rüyasını gören kişinin, aile hayatı ve iş hayatı …