Reyhan Karaca Hayatı

Reyhan Karaca Hayatı? Reyhan Karaca Kimdir?

Reyhan Karaca Hayatı? Sevdik Sevdalandık ve gölge Çiçeği parçalarıyla tanıdığımız Türk Pop Müziği sanatçısı Reyhan Karaca müzik yaşamına istanbul Çocuk Korosunda başladı. Küçük yaşta müziğe olan yeteneği keşfedilen sanatçı, ilkokulu bitirdikten sonra istanbul teknik Üniversitesi Türk Musikisi devlet Konservatuvarı Çalgı eğitimi Bölümünde eğitimine devam etti. Burada ortaokul, lise ve üniversite eğitimini tamamladıktan sonra yine istanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Müzik Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Reyhan Karaca Hayatı

Yüksek eğitimini tamamlamasından sonra 3 yıl kendi okulunda kabak kemane dersleri verdikten sonra 2001-2002 yılları arasında özel bir lisede müzik öğretmenliği yaptı.

Sanatçının profesyonel müzik çalışmalı 1987 yılında başladı. Birçok isime vokal ve ensturman ile eşlik etti. 1988 yılında Melih Kibar ile Eurovision Türkiye elemelerinde solistlik yaptı. 1989 yılında Zerrin Özer ile çalışmayan başlayan Reyhan Karaca, 1991 yılında izel, Can ve Reyhan üçlüsü olarak Eurovisionda, iki dakika adlı parça ile Türkiyeyi temsil etti. Bu parça ile Türkiye elemelerinde 1., yarışmada ise 12. oldu.

Eurovision deneyiminden sonra birçok reklam cingılında ve dizi müziğinde yer aldı. 1993 yılında ilk albüm çalışması Başlangıç ile Türk Pop Müziği listelerine girdi. Bir yandan sahne çalışmalarına devam eden sanatçının yükseliş yapması, 1995 yılında Star TVde yayınlanan Gölge Çiçeği adlı dizinin müziğini seslendirmesi ile oldu

Aysel Gürele ait olan ve dizinin ismini taşıyan parçada etkili vokali ile adından söz ettirmeyi başardı. Ardından 1997 yılında çıkış yaptığı Sevdik Sevdalandık adlı albümünü piyasaya çıkardı. Aynı yıl Kral TVnin düzenlediği yarışmada En iyi Çıkış Yapan Pop Müziği kadın Şarkıcı ödülünü aldı.

2000 yılına kadar sahne çalışmalarına devam eden Reyhan Karaca, aynı yıl Yaman Olacak adlı albümü ile sevenleriyle buluştu. Bu albümde Mustafa Sandal, Ferda Anıl Yarkın, Feyyaz Kuruş, Aysel Gürel, Metin Özülkü, Eda Özülkü, Zeynep Talu, Seda Akay, Selim Çaldıran, Mert Ekren gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. Ardından 3 sene sonra Mesela albümünü yayınladı. Bu albümde Senin için Üzgünüm, Mesela, Ayaz Gözlüm, inkar Ediyorum ve Bile Bile şarkılarıyla öne çıktı.

2007 yılında albümünde Fettan Can,Zeynep Dizdar,Tolga Sunter,Metin Özülkü,Genco arı gibi isimlerle çalıştığı imza adlı albümü ile uzun bir aradan sonra dönüş yaptı. Aynı zamanda 2008 yılından beri imzalı- yorum adlı televizyon programı ile karşımıza çıktı. Mazaginden uzak kalmayı başaran sanatçı, yeraldığı bir müzikalden sonra oyunculuk çalışmalarına ağırlık vermiştir

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …