Psikiyatrik Veya Psikolojik Tedavi

Psikiyatrik Veya Psikolojik Tedavi

Bir psikolog, psikiyatrist veya akıl sağlığı uzmanını ziyaret etmek uzun süren bel ağrısı problemlerinde yararlı olabilir, çünkü bu kişilerde beyin kimyasallarında (nörotransmitter) birtakım dengesizlikler gelişebilir. Böyle bir dengesizlik hangi eklem veya kasın beyne ağrı sinyali gönerdiğine bakılmaksızın ağrı sinyallerinin yorumlanma biçimini değiştirebilir.
Buna ek olarak uzun süren bel ağrısı problemleri yaşayan kişiler genellikle belirli bir ölçüde klinik depresyon yaşayabilirler. Bu depresyon tedavi edilmesi veya edilmemesi gereken bir hastalığın varlığına işaret etmez-bunların yanı sıra ağrı günlük aktivitelerinizi, uyku düzeninizi ve konsantrasyon yeteneğinizi bozabilir, bu bozulma kronik ağrının, klinik depresyonun veya her ikisinin birden bir semptomu olabilir.

Beynin çalışma prensipleri üzerinde uzmanlaşmış bir tıp uzmanı semptomlar ve spesifik hastalıklar arasındaki ilişkileri çözülmenize yardımcı olabilir. Eğer bel ağrısı probleminizle birlikte süregiden bir depresif bir rahatsızlığınız varsa, bir antidepresan almak her iki problemin birden çözümüne yardımcı olabilir. Depresif bir rahatsızlığınız olmasa dahi (ki uzun süren bel ağrısı yaşamakta olan kişilerin çoğunda yoktur) bazı antidepresan tedavileri kronik ağrı problemlerinin kontrolünde etkili olabilirler.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …