Program Nedir

Program Nedir

Program Nedir? Program Nedir Kısaca? Program Ne Demektir? Program Hakkında Bilgi?

Program kelimesi sözcük kaynağı olarak belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelmekte ve ayrıca izlence olarak tanımlanmaktadır. Ancak günümüz Türkçe kullanımı içinde genel anlamı, yapılacak bir işin bölümlerini, bu bölümlerin sırasını ve zamanını gösteren tasarı, planlama şekline dönüşmüştür. Bu sebeple okullarda, haftanın belli günlerinde, belli saatlerde verilecek dersleri gösteren çizelgelere tören, gösteri, gezi vb.nin öngörülen ayrıntılarını gösteren basılı kağıtlara siyasi partilerin, toplumsal örgütlerin veya hükümetin açıkladığı ana ilkelerin tümüne de genel olarak Program, ismi verilmektedir.

Ayrıca Adolf Hitlerin Alman devlet politikasını yayınlandığı 25 Maddelik Kanun hükmünde kararnameye Program adı verilmektedir.Tarihte ilk defa Kanun hükmünde kararnameyi uygulayanda Adolf HitlerdirDaha sonra emrindeki bir subay tarafından Hitler öldükten sonra kitap haline getirilerek global okuyucu önüne çıkartılmıştır.

Program teriminin bir diğer önemli kullanım alanı da bilgisayar bilimindedir. Bilgisayara bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanan terim, yalnızca günlük hayatta kullanılan bir bilgisayar terimi olarak kalmamış aynı zamanda bazı programlama dillerinde bizzat bir standart olarak teknik terim haline gelmiştir Örneğin FORTRAN 90 dili dahiline alınmış program terimi, yazılan bu programın bilgisayar tarafından nerede başlayıp nerede bittiğini anlaması için kullanılmaktadır.

Ayrıca kontrol et

İnternetin Faydaları Nelerdir

İnternetin Faydaları Nelerdir? İnternet Nedir?

İnternetin Faydaları Nelerdir? Her şey doğru ve orantılı kullanıldığı zaman, işlevini tam anlamıyla yerine getirir. …