Ana Sayfa / Genel Bilgiler / Para Nedir

Para Nedir

Para Nedir

Para Nedir? Para Ne Demek? Para Nedir Kısaca? Para Ne Demektir? Para Hakkında Bilgi?

Para Nedir, para yaşadığımız toplumda bir hizmet götürerek katkıda bulunur. Bunun göstergesidir para, Ancak zamanla, binlerce yıl içerisinde insanoğlu başka hiçbir konuda gösteremediği kadar çok soyutlama becerisini Para konusunda göstermiştir. Böylece hisse senetleri, faiz, paranın da mal ve Hizmet gibi bir ürün haline gelmesi gibi abukluklar doğmuştur.

Para topluma hizmet verdiğinize dair bir belgedir. ilk çağlardan beri bir biçimde değiş tokuş vardı. Sonra değiş-tokuş yönteminin zorluklarından kurtulmak için parayı icad ettik.

Gezegenimizde birbirimizi yiyor oluşumuzun iki büyük nedeninden biri olan Para, günümüzde nesnellik değerini neredeyse tamamen kaybetmiş, topluma hizmet götürmüş olmanın belgesi olmak yerine sihirbazların şapkadan çıkardığı tavşan haline gelmiştir.

Ayrıca para günümüzde birşeyler satın almak için kullanılan bir araç olmaktan çıkmış, tek tanrılı bir din halini almış, dünyanın en soyut kavramı olmasına rağmen çok elle tutulabilirmişcesine bir put haline gelmiştir.

Bugün kendini hayır peşinde koşturan biri olarak tanıtan birçok insan gerçekte para peşinde koşturmaktadır. Para, topluma katkıda bulunduğunuzun göstergesi olarak çok önemlidir. Ama günümüzde bu anlama gelmediği için de kaale alınacak bir yanı kalmamıştır

Ayrıca kontrol et

insan Neden Kızarır

insan Neden Kızarır? insanlar Neden Kızarır? kızarmanın, sempatik sinir sistemimizin ve kısmen de ‘savaş veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir