Ömer izgi Hayatı

Ömer izgi Hayatı

Ömer izgi, 1940 yılında Konyanın Doğanhisar ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı fakültede Elbirliği Mülkiyeti Medeni Hukuk alanında master yaptı

Başbakanlık Başuzmanlığı görevinde bulunan ve bir süre serbest avukatlık yapan Ömer izgi, 7 Temmuz 1983 de kurulan Muhafazakar Partide MP kurucu üye oldu. MP, 30 Kasım 1985de Milliyetçi Çalışma Partisi MÇP adını aldı ve Ömer izgi MÇPde Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

24 Ocak 1993 te yapılan Olağanüstü Kongreyle MÇP, Milliyetçi Hareket Partisi MHP adını aldı. izgi, MHP Ankara il Başkanlığı, daha sonra MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

18 Nisan 1999 Genel Seçimlerinde MHP den Konya Milletvekili olarak Parlamentoya giren Ömer izgi, MHP Grup Başkanvekilliği görevini de yürüttü.

21. Dönem 3. Yasama Yılı başında Tbmm Başkanlığına adaylığını koyan izgi, 18 Ekim 2000 de yapılan dördüncü tur oylamada Tbmmnin 22. Başkanı oldu.

Evli ve dört çocuk babası olan Ömer izginin Seçim Kanunları, 1982 Anayasası, Siyasi Partiler Kanunu, Milletvekili Seçimi Kanunu, Mahalli idareler Seçimi Kanunu, 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri, Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Açıklamalı, içtihatlı ve Örnekli Tazminat Davaları – Borçlar Hukuku Davaları adlı eserleri bulunuyor

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …