Oktay Kaynarca Hayatı

Oktay Kaynarca Hayatı? Oktay Kaynarca Kimdir?

Oktay Kaynarca Hayatı? aktör ve tiyatro Oyuncusudur Oktay Kaynarca, 27 ocak 1965te Malatyada doğdu. Babası Malatyalı, annesi Elazığlı olan oyuncu genç yaşta anne ve babası Almanyada çalıştıkları için Üsküdarda anneannesinin yanında büyüdü. Üsküdar Lisesinde ardından da Hopa Lisesinde okudu. ilk kez Ege Tiyatrosunda Turgut Özakın Duvarıların Ötesi adlı oyunda yer aldı.

Oktay Kaynarca Hayatı

Oktay Kaynarca Hayatı1Ardından da birkaç çocuk oyununda yer alan Oktay Kaynarca 1991 yılında istanbul Üniversitesi devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümünü bitirdikten sonra 1990 ile 1997 yılları arasında çeşitli kanallarda yarışma ve eğlence programı sunuculuğu yaptı. konservatuvar zamanında TRTde birkaç dizide yer aldı. ilk profesyonel oyunu Ali Atik ve Ayşegül Atik ile birlikte yer aldığı bir çocuk oyunu oldu.

Mezun olduktan sonra 1991 yılında Tiyatro Stüdyosunda kan Kardeşleri adlı müzikalde zuhal olcay, haluk bilginer, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu gibi oyuncular ile rol aldı. 1993 ve 1994 yılında sahnelenen Derin Bir Soluk Al adlı adlı oyun ile Avni Dilligil En iyi Yardımcı erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

ilk sinema çalışması suyun Öte Yanı olan oyuncu daha sonra Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, Yengeç Sepeti, Bir Kadının anatomisi ve Deliyürek gibi sinema filmlerinde rol aldı. Yengeç Sepeti ve Bumerang cehennemi adlı filmleriyle de altın Portakal En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı. Daha sonraki dönem teleziyon dizilerine ağırlık veren Oktay Kaynarca, Kurtlar Vadisi adlı dizice canlandırdığı Süleyman Çakır karakteri ile çıkış yaptı.

Kurtlar Vadisi adlı diziden sonra Aşkımızda Ölüm Var, ilk Aşkım ve Geniş zamanlar adlı dizilerde rol aldıysa da bu diziler uzun soluklu olmadı. 2007 yılında Beynelnilel ve Sıfır Dediğimde adlı filmlerde rol aldıktan sonra ayını yıl Kuzey Rüzgarı adlı dizide poyraz karakteri ile karşımıza çıktı. Ölümden Öte Köy Yok isimli bir de şiir albümü bulunmaktadır. Kendisi halen oyuncu Özgü Namal ile birlikteliğini sürdürmektedir.

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …