Öksürük için Şifalı Bitkiler

Öksürük için Şifalı Bitkiler

Ahmet maranki öksürük için şifalı bitkilerden yararlanarak öksürük tedavisi yapabileceğimizi öksürük ilacımızı ve kürümüzü kendimizin yapabileceğini söyledi.

Bitkisel tedavilerin günümüze yerleşmesiyle daha çok bitkilerle haşir neşir olan toplumumuz artık kimyasal ilaçlar yerine doğal yönleri tercih ediyor.

Öksürük tedavisi için ve balgamlarınız için öksürük ilacını size açıklıyoruz. Bal ve turp öksürüğe meydan okuyor.

Malzemeleriniz; Bir adet turp, ve bal malzemelerimizi temin ettikten sonra kürümüzü hazırlıyoruz. Bir adet turpu rendemizle ince ince rendeliyoruz. Daha sonra mümkünse şekersiz bal ve organik bal olmasına dikkat etmeliyiz.

Rendelenmiş turpumuzla organik balımızı birbirine karıştırarak bir tülbente sarıyoruz. Daha sonra altına bir kova koyarak kürümüzü, beklemeye alıyoruz.

Yaklaşık olarak 12 ve 13 saatte süzülür. Süzülen bal ve turp suyu karışımının büyük küçük, yaşı, çocuk herkesin içebileceği gibi öksürüğe çok iyi geldiği istatistiklere göre açıklanmıştır.

Öksürük kürünü şu şekilde de hazırlayabilirsiniz. Bir adet turpu aldıktan sonra bunun alt kısmını güzelce keserek içini birazcıcık bıçakla, oyuyoruz ve sap kısmını da kesiyoruz.

Daha sonra bu kesilen yere, şekersiz bal, organik olan balı koyuyoruz ve bekliyoruz. işlem tamamlandıktan sonra elde edilen süzülmüş balı içiyoruz. Öksürük harici bu kürün anne sütü emen bebekler ve çocuklarda süt kesilmesini önüne geçtiği söyleniyor.

Ayrıca kontrol et

Goji Berry Faydaları Nelerdir

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Goji Berry Faydası?

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Çin, Tibet, Moğolistan gibi ülkelerde uzun yıllardır bilinen bir bitkidir. Tam …