Ana Sayfa / Genel Bilgiler / Normal Nedir

Normal Nedir

Normal Nedir

Normal Ne Demek? Normal Nedir Kısaca? Normal Ne Demektir? Nedir Normal?

normal Ne Demek, Aşırılığı, eksikliği ve taşkınlığı olmama, ortalama durum matematik Bir eğrinin bir teğetine değme noktasından çizilen dikme sıfat Kurala uygun, alışılagelen, olağan, düzgülü, aşırılığı olmayan, uygun.

Normal Altı Bir eğriye ilişkin normalin, bir doğruyu kestiği nokta ile normalin ayağı arasındaki parçanın o doğru üzerindeki iz düşümü Normal fiyat Maliyet fiyatı Normal üstü Olağan dışı normal, kelimesi norm kelimesinden türetilmiştir. Bir sosyal grubun kendisi için ilke edindiği ve grup üyelerinin eylemlerini yönlendiren davranış kuralları bütününe norm denir.

Normal olan toplumsal olarak onaylanandır. 1937 yılında Nazi Almanya’sında kolunuzda gamalı haç taşımak normal iken, günümüz Almanya’sında normal değildir. Ya da aynı tarihte ama Sovyetler Birliğinde gamalı haçla dolaşmak normal değildir. Kısacası zaman, mekan normal için belirleyici unsurlardır.

Normal olan ile olmayan arasındaki ayrım için ille de siyasal göstergelere bakmak gerekmez. Örneğin giyim tarzları da toplumsal kabullenişin bir göstergesi olarak incelenebilir. 200 yıl önce giyilen kıyafetlerle sokağa çıksanız toplumsal normların dışında hareket etmiş olursunuz ve size anormal derler. Hatta akıl sağlığınızdan şüphe bile edebilirler.

normallik elbette göreceli bir kavramdır. Bir toplum içerisinde de farklı normal tanımlamaları vardır. Toplumsal statü, sınıf gibi farklılaşmalar normları da etkiler.

Ayrıca kontrol et

insan Neden Kızarır

insan Neden Kızarır? insanlar Neden Kızarır? kızarmanın, sempatik sinir sistemimizin ve kısmen de ‘savaş veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir