Müjde Ar Hayatı

Müjde Ar Hayatı? Müjde Ar Kimdir?

Müjde Ar Hayatı? Döneminin en gözde isimlerinden biri olan, Aysel Gürelin kızı, ünlü sinema oyuncusu Gerçek adı Kamile Suat Ebrem olan sanatçı 1954 yılında istanbulda doğdu. Ünlü şarkı sözü yazarı Aysel Gürel ile Tercüman gazetesi muhabirlerinden Vedat Akınnın kızıdır. Kardeşi Mehtap Ar da daha sonra şarkıcı olarak tanındı. Ünlü oyuncu, gençliğinde bir süre tiyatro oyunculuğu ve mankenlik yaptıktan sonra 1974 yılında ilk kez Aşk-ı Memnu adlı dizi ile televizyon dünyasına girdi.

Müjde Ar Hayatı

Müjde Ar Hayatı11975 yılında Babacan adlı film ile sinemaya geçti. Daha sonraları özellikle kadın sorunlarını işleyen filmler ile tanındı. Ardından 1976 yılında kemal sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda gibi isimlerin yer aldığı Tosun Paşa adlı filmde Leyla karakteriyle rol aldı. Hemen ardından 1978 yılında Kibar Feyzo ve 1979 yılında Lanet gibi filmlerde yer aldı.

80li yılların Türk Sinemasının önemli isimlerimden olan Müjde Ar, 1984 de fahriye Abla, 1985 de Adı Vasfiye, 1986 da Ah Belinda ve 1989 yılında arabesk adlı filmlerle öne çıktı.

ilk evliliğini sinema oyuncusu Samim Değer ile yapan ünlü oyuncu, daha sonra Ertem Eğilmez ile bir süre birlikte yaşadı. Ertem Eğilmezin ölümünden sonra büyük bir boşluk içine girdi. Bir yıl kadar süre sonra Atilla Özdemiroğlu ile birlikte yaşamaya başladı. Ancak bu ilişki de 1995 yılında son buldu. En son CHP’li Ercan Karakaş ile bir birliktelik yaşadı.

Uzun süre ara verdiği oyunculuk yaşamına 1997 yılında başrollerinde Savaş Dinçel, Okan Bayülgen, Mustafa Uğurlunun bulunduğu yönetmenliğini Mustafa Altıokların yaptığı Ağır roman ile devam etti. Ardından 2000 yılında Dar Alanda Kısa Paslaşmalar filminde Aynur karakterini canlandırdı. Bu filmi 2001 yılında yönetmenliğini Sinan Çetinnin yaptığı, başrollerinde kadir inanır ve Pelin Batunun bulunduğu Komser Şekspir izledi.

2005 yılında ise Nurgül yeşil çay ile birlikte Eğreti Gelin adlı filmde rol aldı. Müjde Ar NTVde yayınlanmakta olan Haydi Gel Bizimle Ol adlı programda Pınar Kür, Aysun Kayacı ve Çiğdem Anad ile birlikte bir program hazırlamakta.

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …