Limon Nedir

Limon Nedir

Limon Ne Demek? Limon Nedir Kısaca? Limon Ne Demektir? Limon Hakkında Bilgi?

Limon Ne Demek, limon, yıl boyunca büyümeyi sürdüren, kışın yapraklarını dökmeyen küçük bir ağaç türüdür Limonun anavatanı kesin olarak bilinmemektedir. ılıman iklime sahip bütün memleketlerde kültür şekilleri yetiştirilen yaprak dökmeyen, uçucu yağ taşıyan bu küçük ağaçların meyveleri ülkemizde çok sevilir. Ege ve Akdeniz gibi bölgelerde neredeyse her evin bahçesinde bir limon ağacı bulunur.Meyve öncelikle suyu için kullanılır,eti ve kabuğu Aşçılık ve fırında pişirmede kullanılır. Limon suyu yaklaşık % 5 asittir.ekşi mayhoş bir tad verir.pH değeri 2 ila 3 arasındadır.Bu limon suyunu ucuz yapar.Kolaylıkla elde edilebilen asit bilimsel eğitim deneylerinde kullanılır.

Tanımlama Limon ağacı 10 metreye 33 ayak kadar büyüyebilir, fakat genellikle daha küçüktür. Dalları dikenlidir, ve çiçek demeti formu açıktır Yaprakları yeşil, parlak ve ovaldir. Meyve çiçeklerin altında büyür. sağlıklı bir limon ağacında çiçekler ve meyveler aynı zamanda bulunur.Limon meyvesi ovaldir. Olgunlaştığı zaman parlak sarı bir burna sahiptir.Küçük tohumlar genellikle “floopies” olarak bilinir ve meyvenin içinde bulunur.

Yemek içinde hazırlanışı Limon ve misket limonu halihazırda limonata olarak sunulur, veya içeceklerde garnitür olarak, buzlu çay veya alkolsüz içeceklerde bir dilim şeklinde bardağın içinde veya kenarında kullanılır. Limon suya tad vermesi içinde kullanılır.Oda sıcaklığında uzun süre tutulursa kolayca çüremeye yüz tutar Limon suyu balık yemeği üzerine sembolik olarak sıkılır.ilave olarak limon suyu salamuraya yatırılmış et pişirilmeden önce bir parça kullanılır. Bazı insanlar limonu, bir meyve gibi yemeyi sever.Fakat daha sonra sitrik asit ve şekeri dişlerden temizlemek için su kullanmak gereklidir. Limon kendisi veya misket limonu ile birlikte reçel yapımında kullanılır.

Kimya Limon ve diğer turunçgiller farklı tutarlarda kimyasal içerirler. Bunların sağlığa faydalı olduğu düşünülür Terpene hidrokarbon olarak adlandırılan D-limone içerirler.Bunlar limonun koku ve tadını verirler. Limonlar önemli miktarda sitrik asit içerirler.Bu nedenle düşük değerde pH ve ekşi tada sahiptirler.Ayrıca onlar C Vitaminiasorbik asit içerirler. Bunlar insan sağlığı için gereklidirler.100 miliLitre limon suyu yaklaşık olarak 50 miligram C Vitamini tavsiye edilen günlük değerin % 55’i ve 5 gram sitrik asit içerirler Limonlar, yağ ve esans özünü çikartmak için işleme tabi tutulabilirler.

Sağlığa yararları Bazı kaynaklar limonun, flavoroid bilşimlerini içerdiğini ifade ederler.Bunlar antioksidan ve anti kanser donanımlarına sahiptir. Bunlar kanser hücrelerinin büyümelerini önler. Limonda bulunan Limoninler ayrıca anti kansorejen olabilirler Yüksek miktarda C Vitamini içermesinden dolayı limon Alternatif tıp da tiyo olarak verilebilir. Tonik olarak Gastrointestional tract sindirim sistemi ilacı,Bağışıklık sistemi ve deri için. Ayurveda uygulamalarında bir inanış vardır,bir fincan sıcak limon suyu ciğerleri temizler.Japonların Aromaterapi alternaatif tıbbın bir çeşidi deki çalışmalarında essential oil in buhar şeklinin farelerde stresi azalttığı görüldü.

Limonun, alternatifleri Pekçok diğer bitki limonların ayni tadına sahiptir. Yakın zamanlarda Avustralya’da Lemon Myrtle limonu popüler bir alternatif haline getirdi.Sıkılan ve kurutulan yaprakları yenilebilen karekteristik yağı bir güce sahip olup ve tadı limon tadındadır. Fakat sitrik asit içermez. Lemon myrtle yiyecekler içinde popülerdir, limon suyunu pıhtılaştırır, peynir tatlısı, Dondurma gibi

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …