Levent Yüksel Hayatı

Levent Yüksel Hayatı? Levent Yüksel Kimdir?

Levent Yüksel Hayatı? Müzisyen, şarkıcı ve bas gitarist. Sezen Aksunun yetiştirdiği yorumculardan biri olan Yüksel, aynı zamanda Türkiyenin en iyi bas gitaristlerinden biridir. Med-Cezir albümü Türk popunun en iyi albümlerindendir. Albümleri ve singleları, farklı ses rengi, bas gitardaki büyük yeteneğiyle Türkiyenin en başarılı sanatçılarından biri olan Yükselin 6 albümü bulunmaktadır.

Levent Yüksel Hayatı

Levent Yüksel Hayatı121 ekim 1964 te Antalyada Dünyaya GeldiSanata olan ilgisi küçük yaşlarda ortaya çıkan Yüksel, beş yaşında keman çalmaya başlamıştı. Kemanı gitar gibi tutarak çalan ve ütü kablosundan kendine mikrofon yapan Yüksel, ileride müzisyen olacağının sinyallerini veriyordu böylelikle. ilkokul eğitimi için Özel antalya ilkokuluna kaydolan Levent Yüksel mezuniyetinin ardından Antalya Hızırreis Ortaokuluna devam etti

O dönemde bağlama çalmayı da öğrenen müzisyen, gitara tutku derecesinde bağlıydı. Halk önündeki ilk sınavlarını düğünlerde gitar çalarak veren Yüksel, lise döneminde profesyonel bir müzisyen olmak istediğine karar vermişti. Mezun olduktan sonra bu amaçla istanbul Kanatlarımın altında taşınan ve istanbul devlet Konservatuarı kontrbas bölümünde öğrenim görmeye başlayan Yüksel, düğünlerde çalmaya devam ediyordu. Ayrıca ünlü vokallerle de çalışmaya başladığı o dönemde adını duyurmaya başlamıştı.

askerlik sürecinde acemiliğini Denizli Çavuş Talimgah Taburunda yapan Yükselin dağıtımı ankara Silahlı Kuvvetler Armoni Mızıkası Komutanlığına çıkmıştı.

17 ayın sonunda istanbula döndüğünde bir gece kulübünün açılışı dolayısıyla kurulan dans müziği orkestrasında çalmaya başlayan müzisyen, Aşkın Arsunan, Ercan Esendağ, Ahmet Altuğ, Orhan Topçuoğlu, fatih erkoç ve Sertab Erener gibi önemli isimlerle çalışıyordu.

Levent Yüksel’in Albümleri

 • 1993 – Med-Cezir
  1996 – Levent Yüksel’in 2. CD’si
  1997 – Bi Daha (single)
  1998 – Adı Menekşe
  2001 – Aşkla
  2004 – Uslanmadım
  2006 – Kadın Şarkıları
  2008 – Sıfır Km (Sık Km adlı grubuyla birlikte)
  2012 – Topyekün

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …