Leman Sam Hayatı

Leman Sam Hayatı? Leman Sam Kimdir?

Leman Sam Hayatı? Uzun kızıl saçları, 18 dilde söylediği şarkıları, doğaya olan tutkusu, hayvan sevgisiyle tanınan Leman Sam, Türkiyenin en güçlü kadın seslerinden biridir. Uluslararası platformda da ülkemizi başarıyla temsil etmiş, Portekiz Cumhurbaşkanı Mario Suareza, USA Başkanı George Busha, Malezya Kralı ve Kraliyet Ailesine konserler vermiştir. Yayınladığı 5 albümü bulunmaktadır. Zülfü Livaneli şarkılarını en iyi yorumlayan sanatçılardan biridir. Kıyamam Sana, rüzgar, Anladım ve illa, Samın geniş kitlelerce çok sevilmesinde rol oynayan önemli çalışmalarındandır.

Leman Sam Hayatı

Leman Sam Hayatı11951 yılında istanbul Kanatlarımın Altındada dünyaya geldi. Babasının subay olması nedeniyle çocukluğu hakkari, gaziantep, Mersin, ankara gibi birçok farklı yerde geçen Sam problemli bir ailede büyüdü. Anne babası ayrı olan sanatçı, disiplinli ve oldukça otoriter bir yapıda yetiştirilmişti. Ancak kendisiyle daha sonra yapılacak olan röportajlarda konuyla ilgili olarak şunları söyleyecekti.

Doğrusu istanbulda el bebek gül bebek olarak büyümekten çok farklı kazanımlar elde ettim. Onun için çok mutluyum. Bir açıdan da hayatta ayaklarımın üstünde sağlam durmak adına belki de hayatla mücadele ede ede bir yerlere gelmiş olmamın da sonsuz yararları var. Bir de değişik coğrafyalarda geçmesi çocukluğumun dediğim gibi daha farklı kazanımlar, daha sonraki kişiliğimin oluşmasında, yaptığım işte, söylediğim şarkıda, her şeyde bana çok faydalı oldu doğrusu.

tiyatro, mim, dans ve şan eğitimi alan Sam, başlangıçta müziği meslek olarak seçmeyi hiç düşünmüyordu. Profesyonel müzik kariyeri başlamadan önce spor Bakanlığında tercümanlık, gazetecilik ve kısa bir dönem çiçekçilik de yapan şarkıcı, 1979 yılının sonlarına doğru istanbul devlet Operasında dışardan alınacak bir solist için açılan sınava girdi ve kazandı. 1,5 sene kadar orada bulunduktan sonra ekonomik şartlar nedeniyle kadro sınavına giremedi. Akabinde solist bir arkadaşının onu Mehmet Teomanla tanıştırması Sama müzik dünyasının kapılarını açacaktı.

Genç yaşta evlenen şarkıcının Şehnaz Sam ve Şevval Sam isimlerinde iki kız çocuğu dünyaya geldi. Ekonomik zorluklar ve şiddetli geçimsizlik sonucunda Leman Sam evliliğini noktaladı.

ilk albümü Zülfü Livaneli şarkılarını yorumladığı eserlerden oluşan Livaneli Şarkıları isimli albümdü ve albümün müzik marketlerde yer aldığı tarih 1988 di. Güçlü yorumuyla müzikseverlerin beğenisini kazanan Sam 1990 da prodüksiyonunu Garo Mafyanın yaptığı Çağrı albümünü dinleyiciyle buluşturdu.

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …