Komedi Nedir

Komedi Nedir

Komedi, veya Güldürünün klasik komedi tiyatrosu ve popüler güldürme amaçlı espri manası vardır. Tiyatroda Trajedide başrol oyuncusunun yüksek statüsünü kaybetmesi üzerinedir. Ancak komedi de ise genç ve yaşlı bir otorite arasındaki yüzleşme söz konusudur

Popüler manasında komedi ise tanımlaması zor olarak bilinir. Espri konusunda bir kişi bir espriyi yeteri kadar komik ya da değil, kırıcı veya kırıcı olmayacak şekilde bulabilir. Buna göre komedi kişinin zevkine göre değişir.

Komedi de bir sunumun iyi ya da kötü olduğunun sınanması bunu dinleyen ya da izleyenlerin tecrübeleriyle gerçekleşir insanları güldürerek eğitmeyi amaçlayan bir tiyatro türüdür. Her gülünç şeyin altında ders alınacak acı bir gerçeğin olduğuna inanılır.

Özelliklerini şöyle sıralayabiliriz Konusunu günlük hayattan, sosyal olaylardan seçer Kahramanları sıradan insanlar, eğitim görmemiş yada sonradan görme kişilerdir.

Üslupta kusursuzluk aranmaz, kaba sayılan hatta küfürlü sözlere yer verilir Çirkin, kaba olaylar seyircinin gözü önünde işlenir Üçbirlik kuralına uyar

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …