Kol Bacak Germe

Kol Bacak Germe

Yaşlanma ile birlikte deri yağ tabakasının incelmesi ve elastik liflerin azalması sonucunda vücudun belli yerlerinde sarkmalar, bollaşmalar başlayabilir. Yaşlanama genellikle genetik faktörler ve çevresel faktörlerin ortak etkisi sonucu gelişmektedir. Derideki bu değişimler yerçekiminin de etkisiyle sarkmalara dönüşebilir. Günümüzde vücut konturlarının düzeltilmesi işlemleri oldukça rağbet görmekte ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Yukarda anlatılanların dışında aşırı kilo alma ve verme sonucu da deri sarkmaları oluşabilmektedir. Bu amaçla ençok kol va bacak iç kenarlarında germe ameliyatları yapılmaktadır.

Ameliyat öncesi değerlendirmede kol ya da bacak iç yüzünün derisindeki sarkma oranı, yağ miktarı değerlendirilir, kalacak iz hakkında hastaya bilgi verilir. Derinin fazla sarkmadığı, sadece yağ fazlalılığının olduğu durumlarda liposakşın yapılabilir. Kol ya da bacak germe ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Deri sarkmasının az olduğu durumlarda ameliyat izi sadece koltuk altı ya da bacak içinde kalacaktır. Ancak sarkmanın kol ya da bacak boyunca daha geniş olması durumunda ameliyat izi de daha uzun olacaktır. Bu durumda ameliyat sonrası kol ya da bacak korsesi giymek gerekebilir. Lokal anestezi uygulandığında hasta aynı gün evine dönebilir. Genel anestezi durumunda ise hastanede 1 gece yatış gerekir. Ameliyat sonrası 1 hafta istirahat yeterli olur. Dikişler 12-14 gün sonra alınır.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …